Як в'язати двома нитками.

Вязанное полотно, виконане двома або кількома кольорами, виглядає дуже красиво на дитячого, жіночого та чоловічого одягу. Деякі зразки в'язання в руках умілих майстринь здатні перетворити прості речі на справжні витвори мистецтва.
Вам знадобиться
  • - нитки двох кольорів;
  • - спиці.
Інструкція
1
Один з поширених варіантів в'язання нитками двох кольорів - це смужка. За основу можна взяти найрізноманітніші візерунки: від лицьової гладі та хусткової в'язки до складних кіс і ажурі. Визначтеся, яка буде ширина смуг вашого виробу. Наберіть необхідну кількість петель і виконайте декілька рядів одним кольором.
2
Далі перейдіть на нитку іншого кольору. Для цього у лівого краю полотна з виворітного боку зв'яжіть дві нитки простим вузлом і почніть наступний лицьовій ряд новим кольором. Пров'яжіть необхідну кількість рядів, що не обриваючи першої нитки. При наступному переході вільно простягніть її з вивороту, перехрестите з робочою ниткою і, залишивши останню вільно звисати, почніть новий ряд іншим кольором.
3
Двома нитками виконуються так звані «ліниві» візерунки. Вони являють собою якийсь орнамент, виконаний певним кольором по полотну іншого забарвлення. Такі візерунки можуть бути досить простими у виконанні. Наприклад, шахова в'язка, при якій дві петлі в'яжуться поперемінно спочатку одним кольором, потім іншим. Існують також досить складні візерунки, що вимагають посидючості та уваги.
4
Підберіть відповідний для вашого виробу «ледачий» візерунок. Пров'яжіть кілька рядів хусткової в'язкою ниткою основного кольору. Почніть виконувати візерунок з лицьового боку. Закріпіть нову нитку і в'яжіть, міняючи кольори за схемою. При цьому вільно проводите нитки з виворітного боку, не стягуючи полотна. Виворіт вироби, пов'язаного таким візерунком не дуже красиво виглядає. В деяких випадках доцільно закрити її бавовняною тканиною.
5
Міняючи дві нитки різних кольорів, можна вив'язати на виробі який-небудь мотив. Наприклад, ширяють метеликів або геометричні фігури. Щоб вив'язати таке серце на основному полотні, закріпіть нитку іншого кольору, протягніть її з вивороту і в'яжіть по узору в лицьових і виворітних рядах. Такий мотив можна чергувати з ажурним візерунком.