Як бути вільним.

Прагнення до свободи - природне бажання людини. Часто люди прагнуть мати гроші, славу, владу, заслужити чуже визнання і любов, щоб було більше можливостей і менше обмежень. При цьому свобода може виступати як зовнішній і як внутрішній, психологічний фактор.
Інструкція
1
Людям часто здається, що вільними вони стануть, як тільки знайдуть багатство, отримають високу посаду, виїдуть за кордон і т.д. Звичайно, почасти такі очікування можуть бути правдою. Однак пам'ятайте, що ніхто і ніщо, окрім вас самих, не може змусити вас відчути себе вільними або навпаки. Адже головне, все ж, - це ваше ставлення. Незалежно від зовнішніх обставин, аналізуйте свої думки і почуття. Ви вільні їх вибирати, хоча спочатку це може здатися вкрай складним.
2
Усвідомлюйте, керуєтеся ви своїм вибором або дієте під чиїмось тиском. Свобода, крім усього іншого, має на увазі вміння робити вибір і самостійно управляти своїм життям. Якщо зараз ви не можете жити на свій розсуд, то вам є, до чого прагнути. Це не означає забути про почуття обов'язку і відповідальності. Вчіться самі приймати рішення і менше виправдовуйтесь.
3
Зробіть свою самооцінку не залежно від того, що думають про вас інші люди. Звичайно, думка близьких і друзів може про щось свідчити. Але в кінцевому рахунку важливо, як ви самі до себе ставитеся. Ви оцінюєте себе за певним набором критеріїв, життєвих установок, про які інші можуть не мати уявлення. Інші ж люди судять за своїми власними критеріями, і вони не обов'язково об'єктивні.
4
Покладайтеся на себе. При необхідності, ви можете просити допомоги і отримувати її від інших. Але тільки ви можете допомогти собі щонайкраще. На себе ви можете повністю покластися. Це дає вам незалежність і позбавляє від позиції жертви. Надмірні надії і очікування чогось від оточуючих часто стають причиною розчарування.
5
Намагайтеся отримувати від життя радість. Не відмовляйтеся від улюблених занять, хобі, заради того щоб весь час віддавати роботі чи сім'ї. Знаходьте особистий час для себе.
6
Частіше аналізуйте, чи подобається вам, в якому напрямку ви рухаєтеся. Якщо щось не влаштовує, переглянете життєві плани, поставте нові цілі і починайте до них іти. Так підвищується ймовірність того, що ви будете почувати себе господарем свого життя і будете нею задоволені.
7
Подбайте про більшу свободу і незалежність в суто практичному сенсі. Постарайтеся твердо стояти на ногах, займайтеся будь-яким справою. Шукайте способи підвищити рівень доходу і правильно управляти грошима, інвестувати. Вкладайте кошти в самоосвіта - так ви завжди будете затребуваним фахівцем.