Як вести облік в торгівлі.

Кожна організація, яка займається продажем товарів, повинна здійснювати бухгалтерський та податковий облік . Це необхідно не тільки для звіту перед інспекціями, але і для фінансового результату господарської діяльності.
Інструкція
1
В першу чергу виберіть спосіб облік а що реалізується: по продажним цінами або за купівельними. Але пам'ятайте, що в податковому облік е товари відображаються тільки за допомогою другого способу. Обраний метод закріпіть в облік ной політиці організації.
2
Бухгалтерський і податковий облік залежить від обраної системи оподаткування. Ви можете застосовувати ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід), ССО (спрощена система оподаткування), ОСН (загальна система оподаткування).
3
Якщо ви працюєте на системі ЕНВД, кожен квартал подавайте декларацію за формою КНД 1152016 в податкову інспекцію, звіт по ФСС і ПФР. В кінці звітного року проводите звірку з пенсійним фондом по оплаті і нарахуванню платежів. При цій системі оподаткування в обов'язковому порядку ведіть облік з податків і зборів, дотримуйте касову дисципліну та надавайте статистичні дані у відповідні органи.
4
Якщо ви вирішили застосовувати систему ССО, виберіть один із способів обчислення податкової бази: доходи або доходи, зменшені на величину витрат. Крім цього податку щоквартально виплачуйте страхові внески до ФСС і ПФР. Кожен квартал надавайте декларацію за формою КНД 1152017 в податкову інспекцію.
5
При загальній системі оподаткування ведіть облік всіх операцій, реєструйте їх в програмі 1С. Здавайте декларацію з податку на прибуток, з ПДВ, по майну. Звітуйте в ФСС, ПФР.
6
Обов'язково ведіть книгу витрат і доходів. Якщо застосовуєте ПДВ, щомісячно складайте книгу продажів і покупок. В кінці періоду пронумеровувати і зшивайте журнали.
7
Облік товару здійснюйте на рахунку 90. При реалізації списуйте його з рахунку 41. Щоб врахувати торгову націнку використовуйте рахунок 42. Всі операції оформляйте документально, тобто за допомогою рахунок-фактур, товарних накладних та інших підтвердних документів.