Як вивести з коми.

Людина, яка перебуває в комі, нерідко потребує реанімаційних заходах та інтенсивної терапії. Саме тому в даний період йому необхідно забезпечити комплексне лікування і догляд у спеціальній установі.
Інструкція
1
Прийміть всі можливі заходи для уточнення вірного діагнозу хворого, паралельно з проведенням реанімаційних заходів. Для цього необхідні додаткові методи обстеження (лабораторні, клінічні), виявлення анамнезу. Після з'ясування ймовірних причин, до яких призвів розвиток коми , проведіть патогенетическую і етіологічну терапію. Пам'ятайте: головна мета всіх заходів - якнайшвидше виведення хворого з коматозного стану.
2
Подбайте про інтенсивної терапії хворого. Під цим слід розуміти підтримання та корекцію основних життєво важливих функцій людини. Основною метою лікування вважатиметься: попередження набряку мозку і гіпоксії, профілактика появи пролежнів, контроль функцій тазових органів, задоволення енергетичних потреб організму, компенсація порушення водно-електролітного обміну, дезинтоксикация; боротьба з гіпертонією, поліпшення метаболізму, підтримання мозкової і загальної гемодинаміки, забезпечення нормальної вентиляції легенів, відстеження можливих ускладнень (пневмонії, набряку легень, емболії легеневої артерії, ателектазу) і ін.
3
Залежно від результатів лабораторних та клінічних досліджень організуйте патогенетичні та етіологічні лікувальні заходи. Як правило, при нирковій недостатності призначається гемодіаліз, при епілептичному статусі - введення протисудомних засобів, при гнійному менінгіті - лікування антибіотиками, при наркотичної передозуванні - налоксон, при алкогольній комі - великі дози вітаміну В, при отруєннях - застосування відповідних антидотів, при кетоацидозі - інсулін і т.д. У кожному випадку лікування хворого здійснюється індивідуально, залежно від показань досліджень, проведених лікуючим лікарем.
4
Після виведення людини з коми приділіть особливу увагу патологічним проявам, які привели хворого до розвитку даного стану. У разі необхідності подбайте про реабілітаційні заходи.