Що собою являє вирощування в теплицях.

При нашому - середньої смуги Росії - кліматі покуштувати ранніх овочів і зелені зі свого городу без використання теплиці неможливо. Справжній городник навіть не уявляє своєї ділянки без блискучого плівковою поверхнею споруди у вигляді маленького ангара.
Інструкція
1
Теплиця називається будова з штучним мікрокліматом всередині, придатним для вирощування рослин. Щоб останні нормально виростали і розвивалися, їм необхідні грунт певного складу, тепло, світло, волога. Всі ці умови забезпечуються в відкритому грунті тільки протягом короткого літа. Щоб вирощувати рослини навесні, восени або навіть взимку, необхідно створювати штучний клімат. Для цього і служать теплиці
2
Конструкція теплиць буває різною - арочної, двосхилим, трапецеидальной. Найбільшого поширення отримала аркова конструкція - як найбільш технологічна та економна відносно використовуваних матеріалів. Рамна конструкція каркаса теплиці покривається світлопрозорим матеріалом - склом, поліетиленовою плівкою, стільниковим полікарбонатом. Останній Придибало найбільшу популярність завдяки своїй легкості, міцності, підвищення теплоізоляційних.
3
Основне призначення теплиці полягає в тому, щоб створювати всередині неї оптимальну для рослин температуру. Для цього використовуються різні нагрівальні пристрої - батареї водяного опалення, теплові гармати, калорифери і пр. Теплиці можуть і не мати опалювального обладнання, використовуючи як звичайних парників. Підвищена в порівнянні із зовнішнім повітрям температура в цьому випадку забезпечується парниковим ефектом, створюваним світлопрозорим матеріалом.
4
Теплиці можуть використовуватися як для вирощування ранньої розсади, яку при настанні теплої пори пересаджують у відкритий грунт, так і для культивування рослин, що залишаються в теплиці на весь періоду вегетації - найчастіше, помідор.
5
Технологія тепличного вирощування в своїй основі не відрізняється від технології, застосовуваної в відкритому грунті. Рослини висаджуються у вигляді насіння або розсади в грунт або горщики, поливаються, підгодовуються, прополюють, при необхідності пасинка і підв'язуються і т.д. Однак є й деякі відмінності в культивуванні рослин в захищеному і незахищеному грунті.
6
Головна відмінність полягає в необхідності штучної підтримки потрібної температури, яка може значно коливатися в залежності від виду вирощуваних культур. Для більшості рослин оптимальною є денна температура в діапазоні 23-25 ° C, нічна - 15-18 ° C. Температуру регулюють вручну або автоматично за допомогою керуючої апаратури.
7
Оскільки в теплиці вирощують рослини в той час, коли сонячна активність обмежена, часто виникає необхідність в штучній підсвічуванні рослин. В якості освітлювальних пристроїв використовують зазвичай газорозрядної лампи.
8
Замкнутий простір теплиць створює підвищену вологість, яка негативно позначається на багатьох рослинах. Щоб знизити її, теплицю необхідно добре провітрювати - за допомогою природної або примусової вентиляції.
9
Пильна увага приділяють поливу рослин. Земля в теплиці не отримує вологу природним шляхом у вигляді дощу, тому її слід регулярно поливати. При цьому необхідний ретельний контроль за вологістю землі, перезволоження небезпечно виникненням хвороб.
10
Оскільки грунт теплиці накопичує хвороботворні бактерії, її час від часу - один раз на 2-3 роки - необхідно замінювати на свіжу. Для цього знімають шар ґрунту товщиною 10-15 см і вивозять назовні, а замість нього завозять свіжу землю.