Як в домашніх умовах умовах розпізнати золото. Як визначити справжність золотих прикрас в домашніх умовах.

Придбання підробки замість справжнього золотого прикраси буде не тільки прикрим, але й дуже руйнівним кроком. Навіть не будучи експертом в області ювелірної справи, можна відрізнити справжнє золото від фальшивого, керуючись наступними порадами.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - магніт;
  • - м'яка тканина;
  • - йод;
  • - оцтова кислота;
  • - ляпіс.
Інструкція
1
Купуйте золоті прикраси тільки в надійних магазинах і великих ювелірних салонах. Звичайно, такі покупки обійдуться вам набагато дорожче, зате справжність золота в зазначених місцях практично не викликає сумнівів, на відміну від дешевих аналогів, якими заповнені дрібні кіоски та ринки. Обов'язково ознайомтеся з сертифікатами якості, перш ніж купувати золоті прикраси.
2
Перше, на що потрібно звернути увагу при оцінці достовірності золота - спеціальне пробірне клеймо. Візьміть гарну лупу і уважно розгляньте його. Воно має бути чітким і розташовуватися паралельно тій деталі прикраси, на яку нанесено. Цифри, що знаходяться всередині клейма, також повинні бути ідеально рівними. Гарною гарантією автентичності золотого прикраси служить клеймо виробника. Вироби, які містять такий відбиток, також украй рідко бувають фальшивками. Уважно вивчіть зворотний бік золотого прикраси. Якщо вона ідеально рівна і гладка, швидше за все, перед вами високоякісний продукт. Тріщини, щербини і неакуратно вставлені камені повинні вас насторожити.
3
Перевірити якість золота в домашніх умовах можна за допомогою звичайного магніту. Візьміть магніт і піднесіть його до прикраси. Високоякісне золото не притягнеться до нього, підробка або ж низькопробний сплав, навпаки, моментально прімагнітілась.
4
Хорошим засобом для виявлення фальшивого золота є хімічні речовини. Нанесіть на виріб крапельку йоду або оцтової кислоти. Зачекайте 3-5 хвилин. Потім зітріть рідина м'якою тканиною, якщо слідів на прикрасі не залишилося, значить, золото справжнє. Аналогічним чином можна перевірити справжність золотого вироби ляпісом (він застосовується як зупиняють кров кошти і продається в аптеках). Змочіть ляпісний олівець і потріть їм поверхню прикраси. Справжнє золото не змінить свій колір, а фальшиве почорніє.
5
Необхідно враховувати, що наведені поради не є універсальними і не зможуть виявити підроблене прикраса, покрите якісне позолотою. Тому при виникненні найменших сумнівів зверніться до експерта.