Як почистити об'єктив.

Чистка об'єктива фотоапарата - це відповідальна справа, яку необхідно виконувати при наявності певних навичок і знань. Адже невмілими діями ви можете тільки занапастити об'єктив. Є кілька видів забруднень, від яких необхідно позбавлятися в певній послідовності і певними засобами. А зараз докладніше про види забруднень об'єктива і способах боротьби з ними.
Інструкція
1
Пил. Це перше, від чого потрібно позбутися. Робити це потрібно вкрай обережно, адже навіть одна єдина порошинка може подряпати лінзу об'єктива , що неодмінно позначиться на якості зйомки.
2
Видаляти пил краще повітрям. Спринцовка або груша для видування для цього відмінно підійдуть. Ротом в об'єктив не дуйте ні в якому разі, тому що дрібні крапельки вашої слини можуть осісти на лінзі, а прибрати їх складніше, ніж пил. Прилиплі пилинки можна видалити м'яким пензликом, струснувши її перед застосуванням ударом об долоню і роблячи короткі і м'які руху від центру об'єктива до країв по спіралі. Зібравши трохи пилу, струсіть пензлик ударом об долоню і продовжуйте, поки пил не зникне.
3
Краплі краще прибирати до їх засихання, інакше доведеться замість рідини видаляти масляну плівку або кристалики солей. Ватяні палички або м'яка паперова серветка цілком згодяться. Вони добре вбирають вологу. Тільки періть краплі без натиску і так само, як і пил, тобто, коротким рухами по спіралі від центру об'єктива до його країв.
4
Усохлі краплі потрібно спочатку змочити чистячої рідиною. Одна ватяна паличка повинна бути сухою, а друга - трохи вологою. Процес зрозумілий: спочатку по слідах від крапель проходяться вологою паличкою, а потім сухою. Крім ватних паличок добре справляються з засохлими крапельками спеціальні серветки, які продаються як сухими, так і вологими. Діяти вам потрібно так само, як і у випадку з паличками: короткими акуратними рухами по спіралі до країв об'єктива . Підійдуть і звичайні серветки, тільки одну з них потрібно змочити в чистячої рідини для оптики.
5
Відбитки пальців, жирні плями. Такі забруднення найбільш неприємні і небажані. Вони істотно погіршують якість зображення, важко видаляються і можуть навіть зруйнувати покриття, що просвітлює. Знову ж вам знадобляться ватяні палички або серветки (одна суха, друга волога), а також хороший розчинник. Це може бути спеціальна рідина, яка призначена виключно для оптики, або медичний спирт. Одеколон і горілка для цих цілей не підійдуть, бо в одеколоні містяться ефірні масла, а горілка не завжди буває якісною і не містить шкідливі домішки.
6
Спочатку протріть заляпаний ділянку об'єктива вологою паличкою (серветкою), а потім - сухою. Якщо потрібно повторити дію, то повторюйте. Але палички краще змінити. Взагалі не скупіться на них, адже об'єктив коштує в сотні разів дорожче. Рухи всі ті ж, що встигли відпрацьовані і відкластися в мозку.
7
Для видалення висохлих крапель, відбитків і жирних плям також підійде очищуючий олівець. Їм дуже зручно користуватися, оскільки олівець містить в складі хороший розчинник, який зовсім не залишає слідів на склі і досить швидко випаровується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d_gWd2AdJcg