Як кріпити ремінь.

Акустична гітара - це один з найпоширеніших у світі музичних інструментів, а можливо і найпоширеніший. Купивши гітару і навчаючись грі на ній, ви з часом відкриваєте для себе нові техніки і прийоми. А вже коли надивитеся на концерти улюбленої групи, так у вас і зовсім може з'явитися бажання спробувати свої сили в грі стоячи з ремінцем через плече. В цьому нічого поганого немає, тому варто роздобути ремінь і спробувати.
Інструкція
1
Для закріплення ремінця вам необхідно встановити додаткову гудзик зразок тієї, що стоїть в торці. Гудзик таку можна купити в будь-якому музичному магазині. Можна, звичайно, скористатися «розеткою», але цей метод далеко не універсальний, тому що для його здійснення потрібно спеціальний ремінець. Радимо зупинитися на першому варіанті.
2
В центрі п'ятки грифа гітари, на внутрішньо його стороні просвердлите отвір в перпендикулярному до струн напрямку. Діаметр отвору під саморіз - від 1 до 1,5 мм, глибина - від 10 до 12 мм. Саморіз або додається до купленої ґудзику, або його потрібно підібрати так, щоб він заходив в ямку на ґудзику, а не стирчав з неї.
3
Зі старого тоненького медіатора (краще металевого) виріжте шайбу під гудзик і виконайте в шайбі отвори для самореза за допомогою круглого надфіля. Якщо як шайби ви вирішили використовувати металевий медіатор, то тут надфилем не обійтися. Доведеться свердлити отвір за допомогою електричної дрилі, а потім обробляти його краю наждачним папером або тим же надфилем.
4
Укрутите саморіз до самого упору, вставивши попередньо його в гудзик. Потім зробіть чверть обороту в зворотну сторону. Необхідно домогтися того, щоб гудзик злегка прокручувалась. Якщо отвір був просвердлений правильного діаметру, то гудзик прокручуватиметься тоді як саморіз стоятиме нерухомо. Якщо ж ви трохи не вгадали з діаметром отвору, розщепніть зубочистку або сірник і помістіть трісочки в отвір, а також капніть туди трохи ПВА. Можна також вкручувати саморіз, зануривши його в той же клей - так буде надійніше.
5
Ось два основних варіанти кріплення ремінця: Укрутите один гвоздик в середину правого боки. Хоча цей гвоздик вже мається на більшості нових гітар. А ось на старих інструментах він рідко зустрічається. З одного кінця ремінця ви побачите проріз, призначену спеціально для цього гвоздика. З іншого кінця буде шнурок, прив'язуємо до голови інструменту; Додається ще один гвоздик, який вкручується в п'ятку грифа гітари. В такому випадку підійде ремінець, що має на обох кінцях однакові прорізи під гвоздики.