Видалення плям від клею: Як підібрати розчинник. Як отстіровать супер клей від тканини.

При роботі з клеєм слід бути особливо обережним. Маючи рідку консистенцію, він легко може виявитися на одязі, килимі або м'яких меблів. В цьому випадку не обійтися без попередньої обробки плями.
Вам знадобиться
  • - ватяні диски;
  • - оцет;
  • - вода;
  • - мило
  • - ацетон.
Інструкція
1
Способи усунення клею залежать від його виду і від поверхні постраждалої речі. Одяг можна випрати, а ось очищення м'яких меблів більш проблематично. У будь-якому випадку спочатку постарайтеся видалити надлишок клею. Якщо він засох, соскребите застиглу субстанцію гострим предметом.
2
Перед тим як починати обробку плями сильнодіючим засобом, спробуйте його на непомітній ділянці. Раптом воно зашкодить тканину.
3
Щоб позбутися плями канцелярського або столярного клею, замочіть забруднений річ в теплій мильній воді на півгодини. А потім просто виперіть її в звичайному режимі. Ці види клею легко розчиняються у воді. Якщо клей забруднив м'які меблі або килим, злегка намочіть його мильним розчином, залиште на деякий час до розчинення клейкої маси, а потім очистіть вологими серветками.
4
Для видалення клею «Момент» обробіть пляма оцтом, розчиненим у воді. На дві столові ложки води достатньо однієї ложки оцту. Намочіть ватку такою рідиною і прикладіть її до плями. За необхідності повторіть цю процедуру кілька разів. Після цього виперіть річ в прохолодній воді. Якщо тканина груба, можна аналогічним способом обробити пляма рідиною для зняття лаку, що містить ацетон. Він ще краще розчинить такий вид клею.
5
Клей ПВА також можна видалити за допомогою оцтового розчину. А можна обробити пляма спиртовмісним засобом. Після цього замочіть постраждалу річ у воді з розчиненим у ній синтетичним засобом для виведення плям. Потім прополощіть її і виперіть в теплій воді.
6
Очистити килим або м'які меблі можна також одним з описаних вище способів. Спочатку потрібно прикласти до плями ватний диск з необхідним засобом, що очищає, розчинити клей і видалити його залишки чистими серветками. А потім багаторазово протіреть місце плями вологою ганчіркою або серветкою.