Як обтягувати салон ВАЗ. Як самому переробити салон авто.

Обтягнути салон ВАЗ можна, використовуючи різні матеріали - карпет, флок, алькантару і навіть шкіру. Обраним матеріалом можна також обклеїти торпеду, акустичні полки, короби, фальш-панелі. Перетяжка дозволить повністю змінити салон і надати йому презентабельний вигляд і унікальність.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для обтягування салон а. Найдорожчий і самий надійний вид перетяжки - шкіряна оббивка. Дешевше коштує екошкіра - матеріал, схожий на натуральну шкіру. За своїми властивостями вона якісніша шкірозамінника. Надійний і не дуже дорогий матеріал для обтягування салон ов - алькантара. Дешевші і менш зносостійкі - карпет і флок.
2
Підберіть клей з урахуванням обраного матеріалу. Краще придбати спеціальний - у вигляді аерозолю, його можна купити в будь-якому автомагазині.
3
Почніть перетяжку салон а з простих елементів інтер'єру: ручки, вставки дверей, пластика у коробки перемикання передач. Якщо є можливість, зніміть обрану деталь перед обклеюванням. Очистіть її від забруднень і знежирте. Обклейте потім більш складні елементи, наприклад, торпеду, сонцезахисні козирки, коли «наб'єте руку».
4
Обтягніть стелю салон а. Для цього спочатку розберіть його за допомогою викрутки. Зніміть кліпси, підсвічування, пластмасові накладки і витягніть стелю. Видаліть стару тканину і поролон. Зробіть викрійку з обраного матеріалу за формою стелі, залишивши кілька сантиметрів на подгибку.
5
Приклейте тканину, починаючи від того місця стелі, де кріпляться козирки. Розгладжуйте матеріал під час процесу. Дочекайтеся, коли клей висохне. Переверніть стелю. Підверніть матеріал всередину і приклейте його до зворотної сторони. Проведіть збірку стелі.
6
Обтягніть двері, килимок багажника, стійки аналогічним способом. Щоб перетягнути сидіння автомобіля, витягніть їх з салон а. Зніміть чохли з сидінь. Розпоріть зняті чохли на окремі елементи. Використовуючи їх, викроїте елементи нових чохлів.
7
Використовуйте шкіру і поролон на тканинній основі для додаткового посилення деяких деталей сидінь. З'єднайте викроєні шкіряні елементи з поролоном і зшийте їх разом.
8
Проклейте загини швів основних елементів і зшийте їх обробної рядком. Подрежьте краю за допомогою звичайних ножиць. Виверніть зшитий чохол на лицьову сторону і розправте його. Натягніть його на раму сидіння і закріпіть його пластиковими хомутами. Просушіть чохол за допомогою фена і пропарьте праскою через ганчірку.
Не всіх автовласників влаштовує якість і зовнішній вигляд заводського салону автомобіля. Тому виникає бажання переробити обшивку на свій смак. Можна обтягнути салон авто самостійно - це найбільш економічний варіант.
Вам знадобиться
  • - калька;
  • - креслярські приналежності;
  • - рулетка;
  • - матеріал;
  • - ножиці;
  • - голки;
  • - нитки;
  • - швейна машина;
  • - клей.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, які зміни ви будете вносити в інтер'єр автомобіля. Подумайте, чи будете ви обшивати рульове колесо і торпеду. Виберіть кольорову гаму і матеріал. Якщо автомобіль використовується щодня, матеріал повинен бути практичним, а кольори немазкими. Досить необачним рішенням є пошиття салону матеріалом світлого кольору, адже він дуже швидко забрудниться.
2
Демонтуйте торпеду, рульове колесо і карти дверей. Це необхідно для того, щоб провести виміри. Та й обшивати набагато зручніше зняті деталі. Перед демонтування поставте автомобіль в гараж. Всі процедури можна проводити в гаражі або будинку.
3
Заміряйте всі деталі. За отриманими даними зробіть викрійки. Враховуйте ступінь тягнучості обраного матеріалу. Викрійка повинна бути трохи менше деталі, щоб заготовку можна було ретельно розтягнути. Кілька раз перевірте викрійки, щоб потім не зіпсувати матеріал.
4
Скопіюйте викрійки на тильну сторону матеріалу. Акуратно виріжте заготовки і зробіть першу примірку. Якщо всі деталі сходяться, то можна починати зшивати їх. Прострочіть на швейній машинці всі стики деталей. Можна використовувати ручну машинку, але в цьому випадку ви витратите більше часу. Знежирте обтягуючі деталь. Приготуйте клей. Почніть акуратно натягувати заготовку на деталь, періодично наносячи трохи клею. Слідкуйте за тим, щоб не утворювалося міхурів і складок. Вільні краї прошийте швом. Відкладіть обтягнуту деталь на сушку.
5
Обтягніть за цією ж схемою всі залишилися деталі салону . Наступний крок - зміна обшивки сидінь. Якщо ви не хочете витрачати багато часу, то виготовте чохли, які будуть гармоніювати з іншими частинами салону . Якщо ви хочете повністю перетягнути сидіння, то демонтуйте їх і вийміть з салону машини.
6
Акуратно зніміть стару обшивку сидінь. Розпоріть її і зробіть викрійку. перенесіть викрійку на тильну сторону нового матеріалу. Виріжте заготовки і зшийте між собою з тильного боку.
7
Перевірте стан матеріалу, яким набито сидінні. Якщо поролон прийшов в непридатність, замініть його на новий. Почніть ретельно натягувати нову обшивку на каркас сидіння Слідкуйте за тим, щоб не було перекосів. Затягніть до упору і зробіть скріплює шов. Обтягніть інші сидіння і встановіть їх назад в салон автомобіля.