Як в'язати норвезьку гумку. види гумок в'язання.

Норвезької гумкою в'язальниці називають пишне полотно, яке виконується з чергуванням двох петель - лицьової та зворотньої. Воно відрізняється й від звичайних еластичних гумок, і від патентних з накидами. У роботі беруть участь петлі нижчестоящого ряду («в'язання під петлю»), візерунок виходить об'ємним і пружним. Потренуйтеся в цьому виді рукоділля на простої моделі - наприклад, довгому шарфі. Потім ви зможете зв'язати норвезької гумкою виріб поскладніше.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - дві прямі спиці.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок в'язання «під петлю». В основі візерунка буде гумка 1х1, тому основна число петель на робочій спиці повинно бути кратним двом; для симетрії слід додати ще 1 петлю; не забудьте також про пару кромочних. Наприклад, 10 + 1 + 2 = 13 петель.
2
Виконайте 1 ряд лицьовими петлями і 1 ряд звичайним еластичним полотном, послідовно чергуючи виворітні і лицьові петлі.
3
Третій ряд норвезької гумки в'яжіть в такій послідовності: зніміть кромочную; для виконання лицьової петлі введіть праву спицю в нитяну дужку нижчестоящого ряду. Подальша виворітна вив'язується, як звичайно; ряд завершує кромочная петля.
4
Переверніть роботу і в'яжіть полотно згідно візерунку. Тепер при роботі над виворітними петлями вам буде потрібно спільно провязивать обидві нитяних дужки - Провязав в попередньому ряду і залишилася непровязанной.
5
Зв'яжіть деталь з норвезької гумки, повторюючи кроки №№ 3 і 4. Останній ряд зробіть з одних тільки лицьових петель. Закрийте петлі, при цьому 2 з них пров'язуйте спільно лицьовій, потім іншу пару - спільно виворітного і т.д.
6
Поперіть контрольний зразок візерунка в теплій воді, акуратно розправте на горизонтальній поверхні і висушіть. Так можна зробити більш точний розрахунок петель для майбутнього виробу, так як гумка трохи розтягнеться про вологи. Чи не гладьте полотно і не вішайте на білизняний мотузок, щоб воно не втратило обсяг і не деформувалося.
7
Оцініть щільність в'язання та уточніть ширину шарфа. Щоб виріб не поцупили по краю, рекомендується набрати петлі з здвоєною робочої нитки. З неї ж виконайте перший ряд лицьовій гладдю.
8
Зробіть потрібну кількість рядів в'язання «під петлю». Коли досягнете необхідної довжини шарфа, закрийте петлі здвоєної ниткою (див. Крок №5 - завершення ряду).
Зверніть увагу
Пишне полотно норвезької гумки відрізняється еластичністю, однак воно схильне до деформацій. В'яжіть петлі досить щільно і намагайтеся обходитися без прасування. Такий візерунок не рекомендується використовувати для виконання країв вироби - манжет, планок низу і горловин. Для цієї мети краще підійде стійка гумка 1х1 (2х2), а також міцна платочная в'язка.