Як в Фотошопі розблокувати верстви.

У графічному редакторі Adobe Photoshop є можливість заборонити редагування одного або декількох шарів psd-документа. Нею користується не тільки художник, але і сама програма, автоматично блокуючи шари деяких відкриваються в ній картинок. Залежно від того, хто був ініціатором заборони редагування (користувач або графічний редактор), розрізняються і способи розблокування.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Якщо ви відкрили в графічному редакторі зображення, наприклад, у форматі jpg, то редагувати його єдиний шар не зможете - Photoshop блокує цей Лейер. Він отримує назву «Фон» і маленький значок замочка в правій частині рядка в панелі шарів, що свідчить про блокування. Щоб зробити доступним для редагування такий шар, треба позбавити його статусу фонового Лейере. Для цього клікніть рядок правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт «Із заднього плану». На екрані з'явиться діалогове вікно, в якому вам потрібно задати нове ім'я, кольорове маркування, ступінь прозорості і режим накладення. Втім, все це можна залишити зі значеннями за замовчуванням і натиснути кнопку OK. Нові параметри будуть застосовані до колишнього фоновому шару, і ви зможете його редагувати.
2
Шар міг бути заблокована не графічним редактором, а попереднім користувачем цього psd-файлу. Робиться це клацанням по іконі «Зберегти все» в панелі шарів - вона поміщена вище самого верхнього шару, на останньому місці в ряду піктограм у напису «Закріпити». Відключення блокування виробляється точно так само - виділіть захищений від змін Лейер і клацніть по цій іконці. На відміну від попереднього кроку, після цієї дії не з'явиться жодних діалогів, Photoshop без додаткових питань зніме заборону редагування і прибере його символ - значок замку - з правій частині рядка шару.
3
Іноді буває розумніше створити дублікат заблокованого шару, а не змінювати його статус. У цьому випадку ви збережете вихідний Лейер в незайманому вигляді і, якщо редагування виявиться невдалим, зможете створити ще один дублікат оригіналу, щоб спробувати інший варіант редагування. Зробити копію заблокованого шару дуже просто - виділіть його та натисніть клавіші Ctrl + J. Після цього відключіть видимість шару-оригіналу.