Як вивертати кермо. Як викручувати кермо на поворотах.

Правильна робота кермом під час руху автомобіля - запорука вашої безпеки і впевненого водіння. Руки відповідають за стійкість машини на дорозі, чіткість поворотів і перебудувань. Дуже важливо навчитися відчувати будь-яка дія автомобіля на ваші команди. Тому як в деяких машинах поворот керма ще не означає миттєвого виконання, а в деяких - будь-яке незручне рух призводить до миттєвого зміщення з траєкторії.
Вам знадобиться
  • - автомобіль.
Інструкція
1
Навчіться правильно розташовувати руки на кермі. Якщо ви тримаєте кермо двома руками, вони повинні розташовуватися симетрично на серединах лівої і правої сторін керма. При цьому його треба тримати повної долонею, великий палець повинен лежати на зовнішній стороні, а не охоплювати кермо . В цьому випадку при різкому вибиванні керма з рук (при аварії), ви не травмуєте кисть. Під час спокійної їзди по рівній дорозі руки можуть лежати на нижній частині керма: долоню при цьому знаходиться на зовнішній стороні, а кисть охоплює кермо . Положення, коли обидві руки знаходяться на верхній частині не дуже зручно - деяким людям доводиться трохи витягуватися вперед.
2
Коли ви тримаєте кермо , працюйте пензлем рук і зап'ястям, а передпліччя і плече повинні бути розслабленими. Інакше вам буде просто важко різко крутити кермо . Та й напруга буде передаватися в шию, а звідти - по всьому тулубу, внаслідок чого ви будете швидше втомлюватися. Для ще більшого комфорту зробіть шкіряну оплетку на кермо - долоні будуть менше пітніти.
3
Якщо вам треба зробити повний оборот керма, зафіксуйте руку на його верхній частині. Починайте крутити кермо , як тільки ви зробите половину обороту. Зафіксуйте верхню частину однією рукою, а іншу відпустіть. Так по черзі перехоплюють рухами викрутити кермо до упору. Важливо, щоб рульове колесо ні на секунду з рук не випускалося.
4
Для завершення маневру розвороту, викрутивши кермо до упору під час руху автомобіля, відпустіть його вільно викручуватися в іншу сторону. При цьому ваші руки будуть здійснювати як би ковзаючі рухи по керму, щоб в момент його повернення зафіксуватися в положенні прямо.
5
Щоб під час маневрів машину не «шпурляло», потренуйтеся робити вправу «вісімка». На вільному просторі починайте виписувати на автомобілі вісімки: спочатку великі кола, а потім все менше і менше. Ваше завдання із зменшенням радіусу не заплутатися у власних руках, адже вони будуть здійснювати обороти кермом все частіше. І при цьому автомобіль не повинен зміщуватися з заданої траєкторії.