Як вивчитися на юриста. Які іспити для юриста.

Юрист - це фахівець у галузі права, який був і залишається затребуваний в нинішній системі, незважаючи на звільнення під час економічної кризи. Як же варто діяти, щоб отримати юридичну освіту?
Вам знадобиться
  • - заява для вступу до ВНЗ;
  • - результати іспитів;
  • - характеристика;
  • - паспорт;
  • - фото ;
  • - медична довідка;
Інструкція
1
Здайте єдиний державний іспит з наступних предметів: російська мова, математика і суспільствознавство. Це обов'язкові дисципліни для вступу в юридичний вуз, хоча в деяких можуть бути свої умови, тому вам варто дізнатися про них заздалегідь. Вам потрібно добре підготуватися до здачі даних іспитів, так як більш високий був дає право вчитися на денному бюджетному відділенні більшості університетів.
2
Дізнайтеся заздалегідь і про цей момент. Якщо ви не впевнені, що зможете підготуватися самі, скористайтеся послугами репетитора або запишіться на курси підготовки до ЗНО. Виконуйте кожен день практичні тести з іспиту, і незабаром ви зможете вийти на рівень 80-90 балів, яких може цілком вистачити для вступу саме на бюджет. Але все одно ніколи не зупиняйтеся на досягнутому.
3
Пам'ятайте, що якщо ви за 1-2 роки поступите на підготовчі курси того інституту, в який ви хочете вступити після закінчення школи, це вам дасть велику перевагу над іншими учнями. По-перше, ви познайомитеся ближче з предметами першого курсу. По-друге, ви будете краще за інших розуміти суспільствознавство, і, як наслідок, здасте його успішніше на іспиті. Курси платні, але вони можуть зрівнятися за ціною з послугами приватного викладача.
4
Подайте документи на юридичний факультет після закінчення школи (або середньо-спеціальної освіти) і здачі ЄДІ. Вам знадобиться атестат (копія), фото (3-4), паспорт, характеристика і медична довідка. Як тільки ви пройдете процедуру зарахування (1-2 місяці), вам видадуть студентський квиток, і ви зможете приступити до навчання.
5
Здайте вступні іспити в юридичний інститут. Це другий варіант зарахування крім ЄДІ. Однак пам'ятайте, що при поганих результатах ви можете розраховувати тільки на комерційне місце.
Зверніть увагу
На юрфаці можна провчитися від 4 до 5 років і стати або фахівцем, або бакалавром. Хоча останні тенденції схиляються саме до другого варіанту.
Професія юриста сьогодні досить затребувана, тому конкурс у вузах на юридичні спеціальності щорічно зростає. Якщо ви вирішили стати юристом, знадобиться пройти серйозну підготовку до вступу.
Інструкція
1
При виборі юридичної спеціальності потрібно відразу оцінити, куди саме ви потім зможете влаштуватися на роботу. Існує три спеціалізації, які не зажадають від вас наявності вищої юридичної освіти: «Правознавство» (код 030503), «Право і організація соціального забезпечення» (030 504) і «Правоохоронна діяльність» (030 505). Перша спеціалізація годиться для роботи спеціалістом паспортного столу або відділу кадрів, адвокатом, дізнавачем; друга ж підійде, якщо ви збираєтеся працювати в органах соцзахисту. Їх можна отримати в установі середньої професійної освіти. Третю спеціальність можна отримати на навчальних курсах, які проводяться охоронними підприємствами.
2
Вища юридична освіта для вас більш вигідно, оскільки воно дозволяє трудитися абсолютно в будь-якій сфері, де тільки може знадобитися професія юриста. Однак і тут є свої складності, найголовнішою з яких є обов'язкова здача Єдиного Державного іспиту відразу з кількох предметів при вступі. Вам обов'язково доведеться здавати ЄДІ з російської мови, математики, історії та суспільствознавства. Крім того, деякі навчальні заклади паралельно з ЄДІ проводять внутрішні вступні іспити. Для отримання професії юриста підійде тільки той вуз, в якому є юридичний факультет. У деяких вузах (наприклад, педагогічних) отримати професію юриста можна, вступивши на історичний факультет.
3
Найпопулярніші виші, в яких можна отримати професію юриста, розташовані в Москві та Санкт-Петербурзі. Найчастіше столичні абітурієнти вступають в Московський державний університет, оскільки студенти цього вузу починають отримувати пропозиції про роботу, будучи ще третьокурсниками. Але стати студентом МДУ досить складно, тому ви також можете подати документи в МДІМВ, МЕСІ і Російський Університет Дружби Народів.
4
Якщо ви не можете дозволити собі проживання в столиці, а гуртожиток ваш вуз не надає, саме час задуматися про північній столиці. Величезною популярністю там користується Санкт-Петербурзький державний університет Міністерства внутрішніх справ РФ. Це пояснюється високою якістю освіти. Також ви можете спробувати поступити в СПб ІВЕСЕП і СПбДУ.
5
Через великий популярності професії вступити на бюджетне місце до ВНЗ досить складно. Найчастіше такі місця віддають цільовим абітурієнтам, а також студентам, які надійшли у напрямку від державних структур (судові інстанції, прокуратура, органи Міністерства внутрішніх справ і т.д.). Якщо ви вступаєте в якості такого студента, пам'ятайте про те, що протягом п'яти років після закінчення вузу вам доведеться трудитися тільки в тій організації, яка направила вас вчитися на юриста. Цього можна уникнути, проте тоді вам доведеться відшкодувати організації повну вартість вашого навчання.