Як в "Фотошопі" вирівняти горизонт.

Часом лінія горизонту на фотографії виявляється нахилена. Це може бути результатом зйомки, коли не вдалося рівно тримати фотоапарат, або сканування. Однак проблема «заваленого» горизонту легко вирішується за допомогою програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop
  • - зображення
Інструкція
1
Відкрийте фотографію в Photoshop. Створіть горизонту льну направляючу лінію: «Вид» (View) - «Нова спрямовуюча» (New guide) і помістіть її приблизно туди, де повинен знаходитися горизонт. Вона буде вашим орієнтиром.
2
Те ж саме можна зробити трохи інакше. Зайдіть в «Вид» (View) і натисніть «Лінійки» (Rulers). Зліва і вгорі віконця з'являться лінійки. Щоб додати горизонту льну лінійку на зображення, клікніть по верхній лінійці і, утримуючи кнопку миші натиснутою, потягніть її на передбачувану лінію горизонту . Коли ви відпустите кнопку, на фотографії з'явиться блакитна лінія.
3
Зайдіть в вкладку «Зображення» (Image) і виберіть «Повернути полотно» (Rotate canvas) - «Довільний» (Arbitrary). У віконці вкажіть значення кута (кількість градусів) повороту в полі «Кут» (Angle).
4
Щоб дізнатися значення кута, яке потрібно вказати, використовуйте інструмент «Вимірювач» (Measure tool). Виберіть який-небудь завалений об'єкт на фотографії і лівою кнопкою миші відзначте початок горизонту льного ділянки і, утримуючи її, кінець цієї ділянки. Зайдіть в «Зображення» (Image) - «Повернути полотно» (Rotate canvas) - «Довільний» (Arbitrary), там у полі «Кут» стоятиме потрібну кількість градусів.
5
Виберіть напрямок: за годинниковою стрілкою (CW) або проти (CCW). Клікніть OK. Зображення повернеться, лінія горизонту вирівняється. Щоб упевнитися, що лінія горизонту дійсно рівна, помістіть направляючу точно на неї і подивіться, чи збігаються вони.
6
Розмір полотна збільшився, тому Кадрування зображення, щоб прибрати білі краю.
7
Інший спосіб. Зайдіть в «Фільтр" (Filter) - «Спотворення» (Distort) - «Корекція лінз» (Lens correction). Поставте галочку напроти пункту «Показати сітку» (Show grid), виберіть «Замовлена», змініть кут нахилу зображення.
8
Для виправлення лінії горизонту ви можете використовувати і один лише інструмент «Кадрування» (Crop). Вибравши його, виділіть фотографію, і в кутах виділення побачите вигнуті стрілки. З їх допомогою на око поверніть фотографію, а потім обріжте.
Початківці фотографи, які освоюють ази фотографії в різних жанрах, здійснюють чимало помилок, які потрібно виправляти для подальшого вдосконалення. Однією з найчастіших помилок в пейзажних фотографіях у новачків стає нерівний горизонт , здатний навіть з хорошої фотографії з вдалою композицією зробити невдалий кадр. Про те, як вирівняти горизонт на фотографії, ми розповімо в цій статті.
Інструкція
1
Для вирівнювання горизонт а використовуйте програму Adobe Photoshop. На панелі інструментів виберіть опцію Ruler Tool і, затиснувши ліву кнопку миші, проведіть на фотографії лінію, що йде паралельно викривленого горизонт у.
2
Після цього відкрийте в панелі меню вкладку Image, виберіть розділ Rotate Canvas, і в списку, виберіть підрозділ Arbitrary. Відкриється вікно налаштування довільного повороту, в якому ви побачите цифру, відповідну потрібного кутку. Натисніть ОК, щоб повернути зображення.
3
Ви побачите, як горизонт прийшов у норму, і тепер потрібно доопрацювати фотографію, щоб усунути порожні області, що з'явилися після повороту.
4
На панелі інструментів виберіть опцію Crop і скадріруйте фотографію, виділивши її так, щоб усі обрізані і порожні області залишилися за межами прямокутної рамки. Натисніть Enter, щоб застосувати зміни.
5
Як бачите, вирівняти горизонт фотографії в Фотошопі можна всього за пару хвилин - тепер ви можете продовжити обробку фотографії, коректувати кольору, насиченість і яскравість, і зберігати готову роботу.
6
Надалі, щоб уникати викривленого горизонт а на кадрах, використовуйте міні-штатив, який дозволить встановити фотоапарат рівно і нерухомо, уникаючи його тремтіння і нахилу в момент натискання спуску. Коли ви удосконалите свої фотографічні навички, вам не доведеться вирівнювати горизонт за допомогою графічних редакторів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N80Zdoexipc