Як могла виникнути атмосфера.

Невидима нитка між твердою землею і відкритим космосом, її значимість для всього живого на планеті величезна. Незначні зміни в її хімічному складі можуть привести до зародження нових видів або вимиранню цілої популяції. Ім'я їй - атмосфера . Виникнення атмосфери і її трансформація - поєднання унікальних умов, завдяки яким з'явилося все живе на планеті Земля.
Інструкція
1
На самому початку утворення сонячної системи (4,5 мільярда років тому) Земля, як і інші планети, представляла собою рідке, розпечене хмара з газу і пилу. Поступово поверхня Землі остигала, покривалася кіркою, утворюючи ландшафт. Морів, річок та озер не існувало, всередині Землі безперервно йшли термоядерні процеси. Тверда поверхня Землі була ще занадто тонкою, тому розпечена мантія і гази без праці проривалися на поверхню. З часом саме ці гази і утворили атмосферу, т.к. через тяжіння Землі вони не могли «полетіти» в космічний простір.
2
На той момент атмосфера складалася в основному з аміаку, метану і вуглекислого газу. Озонового шару не було, до того ж, випаровування води висіли над поверхнею суцільним гігантським хмарою, обволакивающим всю планету. Такі умови все ще не були придатні для життя. І лише коли хмари пролилися дощами і заповнили земні западини, утворилися моря і океани. В них через мільйони років стала зароджуватися життя.
3
Існує багато теорій виникнення життя, самими переконливими вважаються «метеоритна» і теорія «самозародження». У будь-якому випадку всі сходяться в одному - життя зародилося в океані, т.к. тільки океанські глибини могли захистити перші паростки життя від згубних ультрафіолетових променів.
4
Перші організми нагадували сучасних бактерій, харчувалися розчиненими у воді органічними речовинами і швидко розмножувалися. Минуло ще кілька мільйонів років і «бактерії» навчилися за допомогою хлорофілу, використовуючи сонячне світло, створювати необхідні для життя речовини.
5
Поглинаючи вуглекислий газ, вони виділяли кисень. Цей процес називається фотосинтезом. В результаті фотосинтезу кисень виділявся в атмосферу, а в верхніх її шарах перетворювався в озон. Поступово озоновий шар утолщался, закриваючи доступ ультрафіолетовим променям. Завдяки цьому живі організми згодом змогли вийти на сушу.
6
Сучасна атмосфера має товщину близько 3000 км, містить 78% азоту, кисню - 21% і невелика кількість гелію, вуглекислого та інших газів. Вважалося, що на стан атмосфери найбільший вплив чинять вулкани. Проте варто відзначити, що в останні десятиліття до зміни атмосфери доклав руку людина.
7
У великих містах через працюючих заводів і вихлопних газів людям, в буквальному сенсі, стає нічим дихати. Дослідники розділилися на два табори: одні вважають, що парниковий ефект - результат діяльності людини. Інші впевнені, що парниковий ефект - явище закономірне, а в порівнянні з виверженням одного вулкана, людська діяльність непорівнянна.