Як прибрати лаги. Як усунути лаги на комп'ютері.

Сучасні мережеві комп'ютерні ігри, такі як CS, можуть передавати і приймати досить великі обсяги інформації. У разі, якщо швидкість передачі занадто низька, або, що ще гірше - нерівномірно змінюється, виникають лаги - затримки і зупинки в грі, як правило, в самий невідповідний момент.

Лаги в cs дратують навіть самого терплячого гравця, а багатьох приводять просто в лють. Якщо лаги з'являються раптово і ненадовго, то їх можна пояснити тимчасовими проблемами в мережі вашого провайдера. Однак якщо вони стали хронічними, то необхідно вживати заходів для того, щоб позбутися від лагов.

  1. В першу чергу переконайтеся, що потужність вашого комп'ютера достатня для гри з тими настройками, які ви обрали. Частота процесора, обсяг пам'яті і потужність відеокарти - ці три параметра істотно впливають на продуктивність гри. Якщо cs гальмував з самого початку, просто спробуйте знизити якість графіки. Можливо, вся справа просто в тому, що комп'ютер не встигає достатньо швидко відмальовувати картинку. Якщо ж ви впевнені, що справа не в потужності системи (наприклад, лагов не було, а потім вони з'явилися), то слід вирішувати проблеми саме з мережевим з'єднанням.
  2. Вимкніть всі інші програми, які можуть використовувати мережу (ICQ, Skype ).
  3. Можливо, зменшити лаги допоможуть маніпуляції з параметрами cl_cmdrate і cl_updaterate. Перший з них визначає, скільки разів на секунду ваш клієнт інформує сервер про ваші дії в грі. Другий - скільки разів сервер повідомляє клієнтові про зміни ігрової ситуації. Чим більше значення цих параметрів, тим більше плавно відбувається ігровий процес і тим простіше потрапити в супротивника. Крім того, вони повинні відповідати один одному, адже якщо від сервера інформація приходить часто і формує динамічну ігрову картину, а від вас до сервера потік даних обмежений, то ви просто не будете встигати реагувати на зміни ігрової ситуації. Щоб прибрати лаги, спробуйте знижувати обидва цих параметра одночасно, або ж трохи сильніше знижуючи cl_cmdrate. Всі ці параметри прописуються в конфіге або ж вводяться в консолі.
  4. Щоб прибрати лаги, спробуйте встановити параметр cl_lw в 1. Це призведе до прорахунку ефектів і дії зброї на стороні клієнта і суттєво знизить трафік, хоча з'являється невеликий ризик що картина, яку ви бачите, відрізнятиметься від реальної.