Як в Paint зменшувати розмір фотографії. Як зменшити пікселі картинки.

Програма Paint, що входить в пакет ОС Windows будь-якій комплектації, дуже зручна в роботі, коли потрібно зменшити розмір фотографії. А як це робити, залежить від того, як саме вам потрібно обробити зображення: змінити масштаб перегляду, кадрувати або зменшити займаний об'єм.
Інструкція
1
Відкрийте файл у програмі Paint. Для цього запустіть сам додаток. У вікні натисніть ліву верхню кнопку у вигляді білого прямокутника на синьому тлі. У випадаючому меню виберіть команду «Відкрити» і знайдіть потрібне зображення. Як альтернатива - знайдіть файл через провідник, виділіть його натисканням на праву кнопку мишки і у випадаючому меню виберіть пункт "Відкрити за допомогою» та підпункт Paint.
2
Якщо вам потрібно зменшити масштаб перегляду для того, щоб велика фотографія помістилася у вікні, скористайтеся повзунком в правому нижньому кутку. За замовчуванням він коштує на 100%, пересуваючи його вліво або натискаючи на значок «-», ви будете зменшувати розмір фотографії при перегляді вполовину від кожного попереднього масштабу.
3
Якщо вам потрібно кадрувати знімок, тобто обрізати зайві частини, спочатку скористайтеся командою «Виділити» на вкладці «Головна». Зверніть увагу, що ви можете вибрати форму виділення. Для цього відкрийте підменю команди «виділити» та активуйте в ньому один з варіантів: «Прямокутна область» або «Довільна область».
4
Потім, утримуючи ліву кнопку миші, виберіть частину зображення, яку хочете залишити. Після цього натисніть на команду «Обрізати» (поруч із «Виділити»). В результаті у вас на екрані залишиться тільки область, яка була всередині виділення. Ця операція не тільки видаляє зайві частини зображення, а й зменшує «вагу» файлу.
5
Для того щоб скоротити обсяг, займаний фотографією, без видалення будь-яких її частин, використовуйте команду «Змінити розмір » (теж знаходиться поруч з «Виділити»). Після активації команди ви побачите вікно для виставлення параметрів зміни.
6
Переконайтеся, що в полі «Зберегти пропорції» стоїть галочка. Виберіть головний параметр розрахунку: відсотки або пікселі. Введіть потрібне значення в полі «По горизонталі», поле «По вертикалі» заповниться автоматично. Натисніть кнопку ОК, щоб застосувати нові параметри.
7
Якщо вам потрібно зменшити обсяг файлу до певного «ваги», наприклад, для розміщення на сайті, ви можете перевірити вийшло значення, не виходячи з Paint. Для цього натисніть кнопку «Зберегти» і подивіться на нижню інформаційну панель програми. Там вказується поточний розмір картинки в пікселях і в кілобайтах (мегабайтах). Якщо отриманий розмір все одно великий, ще раз повторіть дії з пунктів 5-6.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=75VJJOXds6Y