Як поводитися на адміністративному суді.

Адміністративний суд являє собою державний орган, який розглядає питання по адміністративним справам. Процедура розгляду тут носить строго формальний характер і встановлює обов'язкові для всіх присутніх строгі норми поведінки, за недотримання яких передбачена відповідальність.
Інструкція
1
На слухання суду слід приходити строго до призначеного часу і не спізнюватися. З'явившись на судове розгляд за повісткою, заявите секретарю суду про свою присутність до початку процесу. Якщо ви по серйозним і об'єктивних причин не можете там з'явитися в призначений термін, повідомте про це по телефону або факсу.
2
Вставайте з місця при вході судді в зал, при зверненні до нього і відповідях на його питання. Тільки в окремих випадках, пов'язаних із станом здоров'я присутніх, суд може дозволити деяким особам не дотримуватися це правило.
3
Звертайтеся до судді фразами «Ваша честь» і «Шановний суд!» (Навіть якщо суддя один). Цим ви продемонструєте повагу до судді і всьому судовому процесу.
4
Зберігайте порядок під час засідання. Чи не вигукуйте з місць, не ведіть себе агресивно і не грубите. Також не слід ставити запитань судді, для цього є адвокат і інші учасники процесу.
5
При дачі показань говорите тільки ту інформацію, в якій ви достеменно впевнені. Якщо ви сумніваєтеся, так і скажіть про це або взагалі не згадуйте про неї. Це не говорить про утайке будь-яких фактів, просто не потрібно розповідати домисли. Адже від ваших слів може залежати результат справи, а неправдиві свідчення караються за законом.
6
Якщо ви виступаєте в ролі підозрюваного чи обвинуваченого, перед дачею показань обов'язково узгодьте їх зі своєю лінією захисту. Якщо ви присутні в ролі потерпілого - з лінією звинувачення. Це дозволить уникнути непередбачених поворотів справи і полегшить роботу вашим представникам.
7
Дані правила поведінки повинні виконуватися під час всього судового процесу і є обов'язковими для всіх присутніх в залі суду незалежно від їх ролі. За недотримання правил суд вправі зробити не тільки догану або попросити залишити приміщення, але і призначити штраф. А в самому гіршому випадку - заарештувати на строк до 15 діб.