Як організувати виставку тварин.

Виставка тварин - наприклад, кішок - справжнє свято для власників і їх вихованців. Однак для організаторів це важка праця - необхідно знайти відповідне приміщення, запросити суддів, запросити учасником і управляти всім процесом, щоб захід вийшов досить масштабним і видовищним.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - клітки для тварин;
  • - експерти;
  • - стюарди;
  • - призи та дипломи.
Інструкція
1
Вирішіть, який саме захід ви плануєте провести. Виставки кішок діляться на відкриті, клубні, національні та міжнародні. Клубна увазі невелику кількість тварин одній-двох порід і закриту роботу суддів без глядачів і присудження титулів. Відкриті національні виставки - набагато більш видовищні заходи. На них має бути багато учасників різних порід (зазвичай не менше ста). Обов'язково суддівство із залученням експертів не нижче національної категорії, тварини оцінюються і отримують титули.
2
Міжнародні виставки ще більш масштабні. У них бере участь не менше 150 кішок, причому 20% із загального числа повинні бути з інших країн. До складу суддів включають не менше двох експертів міжнародної категорії. Зустрічаються і рекламні виставки - заходи, що організовуються з метою продажу кошенят і просування тих чи інших порід.
3
Оберіть тип рингу - англійська (європейський) або американський. Перший має на увазі закриту експертизу без допуску власника, другий проводиться на відкритому подіумі при господарях і глядачах. Для великої публічної виставки переважний саме американський ринг, так як він дуже подобається публіці.
4
Зберіть команду. Для великого заходу потрібні 3-4 людини, які займуться обзвоном розплідників, роботою з власниками, печаткою каталогів і дипломів, закупівлею клітин та іншими організаційними питаннями.
5
Зв'яжіться з розплідниками і клубами любителів кішок. На це піде чимало часу - зате після закінчення роботи у вас буде база, яку ви зможете використовувати при організації наступних виставок. Додайте оголошення про майбутній захід в газетах і на тематичних інтернет-сайтах.
6
Підрахуйте точну кількість учасників і зберіть вхідний збір - суму, яка підтверджує серйозність намірів власників тварин . Так ви застрахуєте себе від можливої неявки експонентів. Оплату обов'язково підтвердіть видачею квитанцій.
7
Запросіть експертів. Їх рівень залежить від типу виставки. Аматорські заходи судять експерти третьої категорії, а великі міжнародні виставки - фахівці першої категорії. Вам знадобляться стюарди або помічники суддів для перенесення та подання кішок. На цю роль зазвичай набирають волонтерів. Кількість помічників залежить від числа учасників.
8
Знайдіть приміщення. Для виставки можна використовувати пустощі павільйони галузевих ярмарків, торговельні або офісні центри, палаци культури. Бажано, щоб до місця майбутньої виставки було зручно добиратися, причому як учасникам, так і глядачам. Вам знадобиться великий зал, окреме приміщення для суддів, кімната для відпочинку, де можна організувати міні-буфет. Виберіть дату заходу і оплатіть оренду. Зазвичай виставка займає два-три дні.
9
Продумайте програму виставки. В рамках заходу можна провести додаткові конкурси - наприклад, шоу домашніх улюбленців або нагородження призом глядацьких симпатій. Підберіть партнерів та спонсорів. У цій ролі можуть виступати клуби, зоосалон, ветеринарні клініки, виробники котячих кормів.
10
Продумайте рекламу заходу. Надрукуйте листівки і поширюйте їх у торговельних і розважальних центрах. Гарну віддачу дає реклама на транспорті, на тематичних інтернет-сайтах і на місцевому телебаченні.