Як виховувати підлітка.

Коли дитина стає підлітком, настає складний період і для нього, і для його батьків. Син або дочка перестає слухатися, не хоче допомагати по дому, грубить і огризається у відповідь на всі звернення дорослих. Вихід із ситуації, що склалася допоможуть знайти знання про особливості психології підлітка .
Інструкція
1
В підлітковому віці дитина переглядає всі сторони свого життя. Піддаються критиці щеплені йому батьками правила і норми, стереотипи поведінки. На перше місце виходить прагнення до незалежності і самоствердження. Велике значення набувають відносини з друзями. Саме однолітки стають об'єктом для наслідування. Зрозумійте, що всі прояви грубості, норовистість і впертості - це спроби чинити опір батьківському диктату, тиску. Підліток починає усвідомлювати себе як особистість. У нього виникає потреба в більшій кількості прав і свободи, ніж в дитинстві. Не знаючи, як отримати бажане, дитина зривається і грубить від безсилля. Підлітки переживають через свого фізичного розвитку і зовнішності. І така поведінка абсолютно нормально для перехідного віку.
2
Намагайтеся розмовляти з підлітком як із дорослим - це єдиний шлях бути почутим. Спробуйте поговорити відверто з сином або дочкою, запитаєте, як краще змінити ваше спілкування. Більше цікавтеся відносинами підлітка з друзями. Будьте демократичнішими і приберіть тотальний контроль. Якщо дитина хоче робити щось, що не є аморальним, забороненим або занадто дорогим задоволенням, відмовтеся від заборон.
3
Поважайте його вибір, не читайте підлітку нотацій про те, як слід одягатися. Чи не дорікайте, а говорите про свої почуття з приводу того, що відбувається. Прислухаючись до висловлювань свого чада, дозвольте йому мати свою думку, не погоджуватися з вами. Намагайтеся пояснювати свою точку зору, нічого не нав'язуючи підлітку. Це непросто, але таким шляхом ви зможете встановити між вами атмосферу взаємної поваги.
4
Характерна риса підліткового періоду - підвищена емоційна напруженість і збудливість. Частенько дитина намагається зачепити найболючіші місця, звинувачує, називає поганими батьками. Не приймайте виклик, щоб не дати розгорітися бою. Підіть в іншу кімнату, охолоньте, але не беріть участь в такому спорі. Намагайтеся бути наполегливими і послідовними. Порожні погрози і суворі покарання отримають лише жорсткий відсіч і протидія з боку вашого підрослого чада.