Як бути спокійною і врівноваженою.

Сучасний ритм життя часто призводить до того, що ви відчуваєте себе під постійним тиском. У сім'ї, на роботі, у громадському житті стрес може слідувати за стресом, позбавляючи вас спокою і самовладання. Якщо не навчитися справлятися з собою, не знайти спосіб залишатися спокійним і врівноваженим, не потрапляти в емоційну воронку, можна серйозно нашкодити своєму здоров'ю.
Інструкція
1
Якщо ви дозволяєте емоціям управляти вашим життям, результат може бути катастрофічним. Напади паніки, нервові зриви, депресії виснажують не тільки розум, а й тіло. Фізичні ознаки емоційної нестабільності - це постійні головні болі, розлад травлення і болі в шлунку, в більш серйозних ситуаціях - підвищений кров'яний тиск і, як наслідок, інфаркти та інсульти. Щоб ні хвилювало або засмучувало вас, важливо усвідомлювати, що це тимчасова ситуація, а ушкодження, які ви наносите собі, піддаючись емоційного вибуху, можуть стати постійними. Нагадуйте собі про це щоразу, коли відчуєте, що не можете контролювати себе у негативній ситуації. Часом, просте усвідомлення того, що відбувається скоро закінчиться і стане спогадом, дозволяє взяти себе в руки і подивитися на все відсторонено і спокійно.
2
Не старайтесь справлятися з тим, з чим ви впоратися не в змозі. Якщо стресові ситуації слідують одна за одною, або ви відчуваєте, що вашого терпіння не вистачає, візьміть паузу. Часом досить просто прогулянки по вулиці. Прекрасно знімають напругу фізичні вправи. Подумайте про те, щоб піти у відпустку. Відпочити і повернутися, щоб закінчити справи краще, ніж зірватися і провести час у лікарні, заваливши роботу. Також в сімейному житті варто взяти паузу, якщо ви не в змозі приборкати наростаючий негатив.
3
Дихайте правильно. Людина в нестабільному емоційному стані забуває дихати глибоко. Дрібні вдихи і видихи тільки погіршують ситуацію, змушуючи мозок у відсутності потрібної кількості кисню впадати в паніку. Зупиніться і зробіть кілька глибоких ковтків повітря. Відомий всім приймемо - порахувати про себе до 10 - заснований саме на тому, що при такому рахунку ми рефлекторно починаємо дихати рівно і глибоко.
4
Оточіть себе речами, що викликають у вас позитивні емоції. Є таке поняття як аффірмация - візуальний образ або вербальна формула, що містять чіткий позитивний образ того стану, який ви бажаєте досягти. Повісьте на дошку смішну картинку з девізом, який змушує вас посміхатися і налаштовувати себе на краще, поставте на робочий стіл фотографію, де ви щасливі і задоволені. Підійде і забавна іграшка, і чашка, яка нагадує вам про те, хто подбав і вибрав її для вас.
5
Займіться йогою або медитативними практиками, спробуйте арт-терапію або просто виберіть хобі, яке вас утихомирює. Завантажені ви роботою, чи вимагає ваша сім'я постійної уваги - не важливо, виберіть час для себе і не дозволяйте нікому ні нічому зазіхнути на нього. Зрештою, це інвестиція в успішного працівника і врівноважену дружину і матір. Нехай ваш бос або близькі розцінюють ваші заняття саме так.
6
Не забувайте про здорове харчування. Деякі продукти здатні знімати занепокоєння не гірше таблеток. Так, наприклад, складні вуглеводи, які містяться у вівсяній каші і зерновому хлібі, викликають спокій, збільшуючи вироблення серотоніну, відомого як «гормон щастя». Омега-3 кислоти, що містяться в жирній рибі, допомагають підтримувати рівень кортизолу та адреналіну, не даючи гормонам стресу «брикати». Знижує рівень кортизолу і чорний чай. Магній, яким багаті зелені овочі, квасоля і кабачки, розслаблює не тільки нерви, а й м'язи. Вітаміни Е і С допомагають вам пережити стрес.
7
Висипайтеся. Якщо ви регулярно НЕ досипати покладені 8, а краще 10 годин, ви стаєте дратівливі, погіршується ваша реакція, ваші розумові здібності з кожним днем знижуються. Пам'ятайте, що якщо ви не спали кілька діб, організм може відновитися тільки «надолужити згаяне», проспав не менше 14 годин поспіль.