Як поводитися на дебатах.

Дебати - це різновид спору, дискусії. Головна їх особливість полягає в тому, що вони відбуваються публічно, і сторони не стільки намагаються довести свою правоту один одному, скільки грають на публіку. Вони давно вже стали невід'ємною частиною політики. Без них не обходиться жодна виборча компанія, тим більше, якщо мова йде про претендентів на високі державні посади. З їх допомогою можна зміцнити свої позиції, підвищити свій рейтинг, а можна, навпаки, розгубити своїх прихильників.
Інструкція
1
В першу чергу кожному учаснику треба добре запам'ятати головне правило: у жодному разі не можна виглядати розгубленим, збентеженим, котрі сумніваються. У глядачів повинно скластися тверде враження: цей кандидат - міцний горішок. Він знає, про що говорить, він вміє відстояти свою позицію, його голими руками не візьмеш.
2
Не можна також втрачати самовладання, підвищувати голос, тим більше вдаватися до лайки або погрозам. Так, в боротьбі всі засоби хороші, тому будьте заздалегідь готові до того, що з боку опонента або його прихильників можуть прозвучати необгрунтовані претензії до вас, неконструктивна критика, на межі образи, навіть брехливі звинувачення. Перша і природна людська реакція - дати різку відсіч. Але стримайтеся, не піддавайтеся на провокацію. Адже це саме те, чого від вас домагається опонент. Він хоче, щоб у глядачів (потенційних виборців) склалося враження: ви нестриманий, легко виходите з себе, болісно сприймаєте критику.
3
Збережіть спокій і спростуйте слова опонентів. Переконливо продемонструйте їх брехливість. Цим ви досягнете подвійний вигоди - і продемонструєте самовладання, і виставите опонента в дуже невигідному вигляді.
4
Ідіть на дебати, будучи добре підготовленим. Постарайтеся заздалегідь продумати, про що може говорити опонент, які аргументи висувати, на які «хворі точки» робити упор. Підберіть більше статистичного матеріалу, постарайтеся його добре запам'ятати. Відповідно, продумайте, про що будете говорити ви. Зрозуміло, ні в якому разі не намагайтеся міркувати про те, в чому слабо розбираєтеся.
5
Приділіть особливу увагу культурі мовлення. Вона повинна бути бездоганно грамотною, чіткою, і разом з тим зрозумілою. Не старайтесь вимовляти багато специфічних термінів, складних слів, які частини аудиторії можуть здатися незрозумілими. Не вживайте слова-паразити. Якщо учасник дебатів раз у раз тягне: «Ну-у-у ...», «Е-е-е ...», «Значить ...», на його перспективах можна відразу ставити хрест. Ваша мова повинна залучати прихильників, а не відлякувати їх.
Уміння полемізувати, вести суперечку і захищати свою точку зору визначає загальну культуру людини. Цим навичкам необхідно навчатися, якщо вам доводитися працювати з людьми, розмовляти з опонентами і переконувати їх у своїй правоті. Правильно вести полеміку дуже важливо тим, хто часто бере участь в переговорних процесах, де результат зустрічі в чому залежить від комунікативних здібностей сторін.
Інструкція
1
Полеміка увазі не досягнення консенсусу, а саме доказ правильності вашої точки зору і вміння спростувати доводи опонента, не згодні з вами. Для цього застосовуються різні психологічні і мовні прийоми, що змушують співрозмовника засумніватися в своїй правоті і прийняти вашу точку зору. При цьому, само собою зрозуміло, що ніякого фізичного тиску на опонента не надається, і вся розмова відбувається в стриманих, поважних тонах.
2
У поняття культури полемічної суперечки входить обговорення питання, з яким обидві сторони досить добре знайомі, при цьому не допускаються ухилення від теми і перехід на особистості. Ви повинні відстоювати свою позицію не через упертість, а через те, що вважаєте її єдино правильною і готові аргументовано довести це. Під час полемічної бесіди атмосфера повинна бути доброзичливою, обидві сторони повинні вміти слухати і розуміти один одного. Полеміка - конструктивна розмова, а не відстоювання своєї позиції у що б то не стало.
3
Щоб продуктивно вести полеміку , використовуйте певні прийоми, які допускаються правилами ведення подібних суперечок. Відразу ж постарайтеся визначити, в чому полягає принципова позиція вашого опонента, це дозволить вам швидко підібрати ті аргументи, які будуть найбільш ефективними.
4
Проводите зіставлення того, що говорить ваш співрозмовник, з тим, як він надходить насправді. Використовуючи цей прийом, ви змусьте його більш обережно ставитися до своїх слів. Це вам дає можливість швидше знайти протилежні аргументи, що в умовах ведення переговорів при нестачі часу на обдумування дає хороший результат.
5
Апелюйте до присутніх при доведенні своєї правоти. Посилайтеся в суперечці на думку визнаних авторитетів. Мовчання присутніх вашим співрозмовником психологічно буде сприйматися як згоду з вашими аргументами.
6
Використовуйте гумор і жарт, які здатні поставити під сумнів навіть самий «залізобетонний» аргумент. Беріть ініціативу в свої руки, задаючи опоненту масу запитань, відповідаючи на які він здатний заплутатися. Ініціатива при цьому буде в руках задає питання.