Як підключити опалення. Як зробити димар для газового котла.

Котельне опалення набагато більш зручно, ніж пічне. Однак, котел ви ставите, або піч, схема опалення буде в обох випадках однакова. Найбільш ефективними і надійними вважаються двоповерхові двотрубні системи опалення. Така система дозволяє створювати потужну природну циркуляцію термоносітелей (найчастіше води).
Інструкція
1
При влаштуванні двоповерхової системи, гаряча вода надходить по верхній трубі, а труба з охолодженою водою розташовується по низу приміщення. Нагріваючись в казані, що стоїть на першому поверсі, вода піднімається по стояку наверх в розширювальний бачок, звідти послідовно по ланцюжку потрапляє в радіатори, встановлені в кожній кімнаті, з них - в радіатори першого поверсі, і відпрацьована знову надходить в бак котла. Охолоджена вода витісняє теплу воду вгору і починається новий цикл. Через швидке руху води, обидва поверхи виявляються рівномірно опалювальними. Слід зазначити, що труба повинна поступово йти під ухил. Ухил повинен бути невеликим - 1-3 градуси. Це додатково прискорить протягом води.
2
Для надійного забезпечення циркуляції води, в систему можна вмонтувати насос. Встановлювати його потрібно перед котлом, щоб він качав охолоджену воду. В іншому випадку він швидко зноситься. Насос обов'язковий у разі невеликих перепадів висоти, наприклад, при монтажі опалення в межах 1 поверху.
3
Щоб не спостерігати гарячі труби постійно під стелею, їх можна монтувати у підлоги горища і другого поверху. Пластикові труби обов'язково монтують в стіну, щоб вони не піддавалися механічному впливу. Якщо такий варіант неможливий, варто закрити труби в гіпсокартонні короби. У місцях з'єднання труб, а також вентилів і кранів, в коробах роблять знімні панелі.
4
З'єднувати труби слід за допомогою фітингів. Якщо труби сталеві, то використовують різьбові фітинги, які на накручуються на трубу. Якщо труби пластикові, то застосовують спеціальні прес-фітинги, які становлять втулку, яку обжимают в місці з'єднання спеціальним інструментом. Полімерні труби з'єднують зварюванням або склеюванням. При цьому фитинг вплавляют в трубу, з якої він стає одним цілим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=64sJ1ceer-o
Корисна порада
До монтажу радіаторів пред'являються такі вимоги: - теплоносій повинен бути не гаряче 130оС; - заборонено використовувати труби в якості заземлювача в електричному ланцюзі; - щоб правильно розрахувати потужність радіатора, потрібно помножити 100-120 кіловат на кількість квадратних метрів опалювальної площі .