Як в Excel побудувати гістограму. гістограма за стовпцями в excel.

У програмі Microsoft Office Excel можна створювати діаграми різних типів. Гістограма - це діаграма, в якій дані представлені у вигляді вертикальних стовпчиків різної висоти, значення для яких беруться із заданих осередків.
Інструкція
1
Запустіть додаток Excel і введіть дані, на підставі яких буде створена столбиковая діаграма. Виділіть потрібний діапазон комірок, включаючи назви рядків і стовпців, які згодом будуть використані в легенді діаграми.
2
Перейдіть на вкладку «Вставка». На стандартній панелі інструментів у розділі «Діаграми» натисніть на кнопку-мініатюру «Гістограма». У випадаючому меню виберіть із запропонованих варіантів той зразок, який найкраще підійде для ваших цілей. Гістограма може бути конічної, пірамідальної, циліндричної або виглядати, як звичайний прямокутний стовпчик.
3
Виділіть створену гистограмму , клікнувши по ній лівою кнопкою миші. Стане доступне контекстне меню «Робота з діаграмами» з трьома вкладками: «Конструктор», «Макет» і «Формат». Щоб налаштувати вид діаграми на свій розсуд - змінити тип, розташувати дані в іншому порядку, вибрати відповідний стиль оформлення - скористайтеся вкладкою «Конструктор».
4
На вкладці «Макет» відредагуйте вміст гістограми: надайте назву діаграмі і осях координат, задайте спосіб відображення сітки і так далі. Частина операцій можна виконати у вікні самої діаграми. Клікніть, наприклад, по полю «Назва діаграми» лівою кнопкою миші, зазначена область буде виділена. Видаліть наявний текст і введіть свій власний. Щоб вийти з режиму редагування вибраного поля, клікніть лівою кнопкою миші в будь-якому місці поза межами виділення.
5
За допомогою вкладки «Формат» налаштуйте розміри гістограми, підберіть колір, контур і ефекти для фігур, використовуючи відповідні розділи на панелі інструментів. Частина операцій з діаграмою також може бути виконана за допомогою миші. Так, щоб змінити розмір області гістограми, ви можете або скористатися розділом «Розмір», або підвести курсор до кута діаграми і, утримуючи ліву кнопку миші, потягнути контур в потрібну сторону.
6
Також для настройки гістограми можна скористатися контекстним меню, що викликається через клацання правою кнопкою миші по області гістограми. Якщо виділена діаграма цілком, будуть доступні загальні налаштування. Щоб відредагувати конкретну групу даних, спочатку виділіть її, тоді у випадаючому меню з'являться опції для виділеного фрагмента.
Найзручнішим засобом побудови графіків і гістограм визнано додаток Microsoft Excel. Видача наочного результату обробки даних в зручному для представлення вигляді є істотним достоїнством даного офісного додатка. Побудова гістограм на основі заданої інформації та функціональних рішень - одна із затребуваних завдань Excel. Готова гістограма завжди виводиться в режимі редагування. Будь-які використані для її створення табличні дані можуть бути змінені. Нова інформація миттєво відобразиться на побудованій гістограмі.
Вам знадобиться
  • Додаток Microsoft Excel, дані для побудови гістограми
Інструкція
1
Запустіть додаток Microsoft Excel, створіть і заповніть таблицю з необхідними даними. Виділіть область стовпців і рядків, дані яких ви маєте намір взяти за основу створюваної гістограми.
2
Оберіть в основному меню пункти «Вставка» і «Діаграма ...». На екран виведеться діалогове вікно з 4 кроками майстра діаграм. Гістограма є різновидом діаграми. Виберіть у списках зліва необхідний тип гістограми, перемикаючись між вкладками «Стандартні» і «Нестандартні». Відповідне відображення буде виводитися в полях «Вид» і «Зразок». Перейдіть на другий крок кнопкою «Далі».
3
Другий крок установки діапазону даних. Ви задали його попереднім виділенням стовпців і рядків перед відкриттям майстра діаграм. Адреси обраних комірок можна редагувати в полі «Діапазон». Перейдіть на третій крок кнопкою «Далі».
4
При бажанні поставте прапорець легенди і вкажіть її розміщення щодо гістограми. В інших вкладках вікна задайте необхідні параметри. Клацніть по кнопці «Далі».
5
Вкажіть місце розміщення створюваної гістограми. Виберіть лист і введіть ім'я гістограми. Натисніть кнопку «Готово».
6
Побудована гістограма відобразиться на екрані.
7
Двічі клацнувши по гістограмі мишкою, відкрийте її властивості «Формат ряду даних». Задайте тут при бажанні колір, фігуру гістограми, позначення осей, підписи до даних та інші параметри.