Як вибрати сир.

Сир і вино - стверджують гурмани-французи - створені одне для одного. Вони ж вважають, що вина і сири однаково не терплять ні профанів, ні снобів. Потрібно не тільки старанно підбирати одне до іншого, а й уміти при цьому трохи імпровізувати і дивувати гостей або домочадців свіжими поєднаннями.
Інструкція
1
Вершкові м'які сири підходять до легким білим, рожевим і червоним винам. Шардоне, рислінг, піно грі і совіньон блан - вірні супутники козячих і овечих сирів з тонкими відтінками смаку, до них же підходять брі та камамбер, гауда і моцарелла.
2
Ароматні тверді сири потребують настільки ж «сильному» супроводі. Чеддер, пармезан, Асіаго - бравурні «потужні» ноти їх смаку створять гармонійну симфонію тільки з повнотілими червоними винами, повними життя і сонця, такими як мерло, шираз, каберне совіньон.
3
Ігристі вина з їх делікатними бульбашками і фруктовими-квітковими нотами супроводжуються м'яким сиром брі. Багатий густий портвейн вимагає сир під стать собі, з історією, тут не обійтися без сиру «блакитних кровей», а вірніше цвілі. Ідеальна пара - англійська стилтон.
4
Дуже важливо до хорошого провину підібрати не тільки «правильний», але й не прострочений або, навпаки, хибний сир. Пам'ятайте, що тверді та напівтверді сири не повинні мати тріщин, нерівностей і цвілі - вони свідчать про занадто довгому зберіганні. Вм'ятини або западини на поверхні сирного кола повідомляють вам про те, що сир недостиглі. М'які сири мають ніжною текстурою, але їх корочка теж повинна бути міцною, також без тріщин. Нутрощі м'якого сиру однорідні, гладкі, без «вічок».
5
Сир и з «дірками», наприклад, швейцарська фонтіна, повинні мати чіткі великі «вічка» по всій масі. Якщо «дірки» маленькі і їх мало, сир погано витриманий і може містити бактерії.
6
На жодному з видів сиру не допускається жирної плівки на поверхні - вона свідчить про те, що продукт був під впливом перепаду температур і жири, що містилися в ньому, «виплавлені» і прогірклий.
7
У хорошого сиру, як і у хорошого вина, завжди прекрасний аромат. Навіть якщо він пахне, як знаменитий «Смердючий єпископ» - невипраними носками - це пікантний запах, а не гнильне амбре. Свіжі сири з пліснявою мають землистий запах, м'які сири найчастіше пахнуть фруктами або горіхами.
Сир фета - національний грецький продукт, відомий з античних часів. Справжній фета готують з овечого молока і зберігають у розсолі. Тому при виборі сиру потрібно звертати увагу на склад і спосіб зберігання.
Історія сиру фета почалася ще в античні часи, в Стародавній Греції. Сьогодні сир, вироблений з овечого молока, надзвичайно популярний в Середземномор'ї і застосовується для приготування багатьох страв, в тому числі, знаменитого грецького салату.

Які особливості сиру?

Сир фета має розсипчасту структуру, сирний запах і пофарбований у білий колір з легким кремовим відтінком. Зовні виглядає, як шматок спресованої сирної маси з досить щільною консистенцією. Його можна відламати, але не можна намазати на шматочок хліба. Фета - національний продукт Греції, згадка про який зустрічається в поемі Гомера «Одіссея». Фета володіє молочним солонуватим присмаком зі слабо вираженою кислинкою. Зберігається фета в розсолі, у вигляді невеликих кубиків. У продаж найчастіше надходить в прямокутних упаковках, виконаних з жорсткого пластика. Щоб насолодитися натуральним смаком продукту, необхідно знати, як вибрати сир фета правильно.

На які якості потрібно звертати увагу.

Звичайно, справжній сир фета, приготований у відповідності з традиціями, можна придбати тільки в Греції. Втім, і там продукт піддався значним змінам і представлений в широкому асортименті, разюче відрізняючись від класичного варіанту. Справжній сир фета має щільну консистенцію і безліч дрібних дірочок, утворених бульбашками повітря. При нарізуванні продукт не кришиться, а ламається на великі часті.Пріобретая сир потрібно звернути увагу на якість розсолу. Він повинен залишатися прозорим і не тягучим. В якості вихідної сировини має бути присутнім овече молоко. Допускається включення до 30% козячого молока. Якщо сир фета придбав темний відтінок, значить, тривалий час зберігався без рассола.В залежно від консистенції і жирності, фета буває м'яким, середнім і досить щільним. М'які і середні по консистенції сири застосовують для приготування різних пирогів. Щільний сир використовується в салатах.Жірность сиру фета варіюється в межах 30-60%. Тому продукт не рекомендований для дієтичного харчування. Крім того, це досить солоний сир, регулярне вживання якого не бажано при наявності діабету 2-го типу і захворювань серцево судинної сістеми.Зная, як вибрати сир фета, можна приготувати дивовижні закуски з неповторним ароматом і смаком. Найбільш близьким аналогом даного сорту може вважатися болгарська бринза.