Як в Фотошопі зробити градієнт.

Інструментом «Заливка» має будь-який графічний редактор. У Adobe Photoshop, крім цієї опції, є Gradient (« Градієнт »), який дозволяє створити заливки різної конфігурації з різноманітними колірними переходами.
Інструкція
1
На панелі інструментів відзначте Gradient. У загальному випадку початковий і кінцевий колір заливки відповідають кольорам переднього плану і фону. Щоб вибрати іншу палітру, клацніть по віконечка градієнта на панелі властивостей.
2
У вікні редактора градієнта в розділі Presets ви можете вибрати один із стандартних градієнтів. Для цього клацніть по ньому мишкою і натисніть ОК для підтвердження. Якщо вибір вас не влаштовує, ви можете створити авторський градієнт. Розкрийте список Gradient Type («Тип градієнта») і виберіть Solid («Безперервний») або Noise («Шумовий»).
3
Щоб додати колірний відтінок в безперервний градієнт, клацніть лівою клавішею по нижній кромці колірної смуги. Додасться новий движок разом віконцем Color («Колір»). Змінити колір можна, клацнувши з цього віконця. Розкриється кольорова палітра. Відзначте потрібний відтінок і натисніть ОК.
4
Ви можете переміщати движок уздовж смуги, таким чином визначаючи розмір пофарбованої області. Щоб змінити колір, клацніть по повзунку і викликайте колірну палітру за допомогою віконця Color. Для видалення непотрібного відтінку відзначте мишкою відповідний движок і натисніть Delete.
5
Прозорість заливки регулюється повзунками вздовж верхньої кромки смуги. Викликайте клацанням віконце Opacity (Непрозорість ») і виставляйте потрібне значення.
6
Якщо ви вибрали шумовий градієнт, змінити його вигляд можна за допомогою повзунків R («Червоний»), G («Зелений») і B («Синій») під колірної смугою. Щоб відтінки розподілялися випадковим чином, натисніть Randomize. Рівень різкості переходів визначається у віконці Roughness - чим вище це значення, тим нижче плавність.
7
На панелі властивостей праворуч від віконця редактора градієнта ви можете вибрати спосіб заливки: лінійний, радіальний, кутовий, дзеркальний і діамантовий. Проведіть лінію градієнта. Якщо у віконці Revers не варто прапор, відтінки будуть змінюватися від першого до останнього - так, як на вибраному вами варіанті колірних переходів.
Популярнейший фоторедактор Photoshop володіє широким набором інструментів, що забезпечує якісну і зручну коригування практично будь-яких зображень, а також формування різноманітних спецефектів. Так, наприклад, створити органічний, плавний перехід від одного кольору до іншого можна за допомогою інструменту «Градієнт». Його значок розміщується на панелі ліворуч, між ярличками інструментів «Ластик» та «Розмиття». Використовувати і налаштовувати градієнт нескладно.

Що допомагає зробити градієнт в Фотошопі? Щоб зробити градієнт потрібного напрямку, натискаємо на відповідну кнопку панелі інструментів. У верхній частині вікна програми з'являється рядок меню, завдяки якій можна:

  • вибрати необхідні установки використовуваного інструменту, завантажити або поміняти зображення, а також зберегти опції інструменту;
  • підібрати палітру градієнта;
  • встановити конфігурацію застосовуваного інструмента - лінійну, ромбовидну, радіальну, дзеркальну, конусоподібну;
  • налаштувати режим градієнта - від розчинення до світіння, від м'якого світла до жорсткого міксу;
  • закріпити рівень прозорості створюваного ефекту.

Як починати робити градієнт?

Працювати з градієнтом одне задоволення. Спочатку налаштовуємо параметри інструменту за допомогою рядка меню. Після чого мишкою малюємо смужку, що позначає місце розташування головної частини майбутнього колірного переходу. Після віджимання лівої кнопки мишки на аркуші з'являється то буйство фарб, яке було потрібно сформувати.

Як зробити градієнт складовою?

При бажанні легко зробити градієнт складного виду, що складається з декількох компонентів. Для цього використовуємо спеціальні прапорці, які створюються шляхом простого наведення курсору і натиснення кнопки миші на потрібній ділянці. Подібні допоміжні елементи доступно пересувати в будь-яке місце, але слід пам'ятати, що їхній рух впливає на плавність градієнта.

Види градієнтів

Існує кілька різновидів градієнтів, кожен з яких має свою специфічною конфігурацією. Зокрема:

  • Лінійний градієнт починається в точці, яку відзначаємо першою, а закінчується на ділянці, де зупиняємо рух курсора і віджимаємо кнопку миші.
  • Радіальний градієнт володіє кулястої формою, завдяки якій перехід кольору починається в центрі сфери і розходиться по спіралі.
  • конусоподібні градієнт нагадує колірної конус, де початкова точка формує вершину фігури, а перехід розходиться вшир.
  • Дзеркальний градієнт є модернізацією лінійного варіанту, що представляє собою певне відображення колірних переходів.
  • Ромбоподібний градієнт вважається найскладнішим за структурою, але разом з тим самим красивим.