Як випрямити крило. Як випрямляють крило на жигулі.

Легкові автомобілі найчастіше потрапляють в дрібні аварії. Результатом цих неприємностей стають подряпини і вм'ятини на передньому крилі. Усунення пошкоджень ремонтопридатною автомобіля своїми силами дозволить вам заощадити гроші.
Вам знадобиться
  • - домкрат;
  • - квадратний подовжувач на зубчасту рейку;
  • - рихтовочний молоток;
  • - дерев'яні бруски.
Інструкція
1
Зніміть колесо у пошкодженого крила. Встановіть під гніздо домкрата надійну підставку - опору. Потім під крилом розташуйте поруч з поглибленням для фари на ребро жорсткості один підходящий брусок. Інший помістіть в задню частину крила, тобто на передній щит кузова машини.
2
На зубцювату рейку домкрата надіньте квадратну трубу - подовжувач. Потім помістіть домкрат між брусками і, працюючи їм так само, як при виконанні підйому автомобіля, розтягуйте складку, розпираючи крило зсередини. Вм'ятина стане зменшуватися на очах, невелика вибоїна залишиться тільки на нижній обортовку крила.
3
Прикладаючи підтримку з лицьового боку, підрихтують цю вибоїну, злегка постукуючи молотком з внутрішньої сторони крила. Домкрат при цьому не ослабляйте. Можливо, у декоративної рельєфною лінії крила залишиться невеликий міхур. Щоб його усунути, оберніть дерев'яну рейку ганчіркою, прокладете її точно під лінією і постукайте по ній молотком.
4
Запам'ятайте, що якщо в район рихтування потрапляє ребро жорсткості, починати вирівнювання слід саме з нього. Правте і вибивати ребро жорсткості, доводячи лінію до первісного стану, потім приступайте до рихтовке інших ділянок.
5
Щойно закінчите рихтовку, не поспішайте послаблювати домкрат. Справа в тому, що через нестачу пружності крило може знову деформуватися. Щоб уникнути цього по закінченню роботи підтягніть домкрат на пару клацань, пересилюючи цю викликану деформацією пружність. Потім зніміть його.
6
У розглянутому випадку деформації метод виправлення рихтуванням як такої майже не використовувався: крило було витягнуто домкратом і злегка підправлено на ребрі. Для вирівнювання вм'ятини, що утворилася в результаті бокового удару по крилу, витягування буде недостатньо. Необхідна рихтування, за допомогою якої «зайвий» метал, що утворився від розтягування, буде розподілений по великій кількості найдрібніших горбків.
7
Виконуючи рихтовку пам'ятайте, що починати її слід з країв вм'ятини і просуватися до центру по сужающейся спіралі. Для визначення ділянки закінчення вм'ятини проведіть по ній навхрест рихтувальним напильником, а потім вибивати крило зсередини за допомогою молотка з гострим носиком.
8
Приступайте до вирівнювання вм'ятини після того, як метал натягнеться, тобто коли РИХТУВАЛЬНЕ полотно стане знімати верхівки горбків по всій поверхні. Проводячи вирівнювання рихтувальних «пилкою», не бійтеся, що продірявили нею метал (товщина крила становить 0,5-0,6 мм). Після роботи полотном вирівняйте поверхню припоєм або шпаклівкою.