Як поводитися в ОАЕ.

Один з найпопулярніших туристичних маршрутів - це відпочинок в Об'єднаних Арабських Еміратах. Людей приваблюють комфортабельні готелі, доглянуті пляжі, дуже хороший сервіс і доброзичливе ставлення місцевого населення. Але традиції в цій країні багато в чому відрізняються від більш звичних російським туристам європейських законів і звичаїв. І якщо ви вирішили придбати путівку в цю країну, постарайтеся отримати про неї якомога більше інформації. У цьому випадку ваш відпочинок будуть супроводжувати лише позитивні емоції.
Інструкція
1
При перетині кордону подбайте про те, щоб у вас не було проблем з митницею. Не можна ввозити зброю, будь-які наркотики (переконайтеся, що цих речовин немає і в складі ваших ліків), психотропні речовини, слонову кістку, ловчих птахів, а також літературу або відеопродукцію сумнівного характеру. Це відноситься до еротики і антирелігійної пропаганди. У вас можуть це навіть тимчасово вилучити для ознайомлення.
2
Спиртне можна провозити лише в дуже обмеженому обсязі (два літри на дорослу людину), і то не завжди. Якщо ви їдете в Шардж, то в цьому еміраті спиртне заборонено взагалі. Можуть і просто вилучити його без пояснення причин. Краще змиріться і не сперечайтеся. Якщо захочеться випити, це можна буде зробити в барі, ресторані при готелі або в себе в номері. На курорті Аджман ви теж досить легко зможете знайти спиртні напої, правда, за дуже дорогою ціною. При цьому пам'ятайте, що носити з собою пляшку, навіть нерозкриті, по вулиці не можна. Найменше, що вам загрожує - це великий штраф. Не здумайте також пропонувати або дарувати спиртне місцевим жителям. Загалом, по можливості краще налаштуйтеся на «сухий» закон.
3
Майте на увазі, що жінкам поодинці потрапити в цю країну складно. Значно простіше в'їхати за сприяння туристичної фірми. Якщо ви поїдете в супроводі чоловіка, проблем відчувати не будете.
4
Ще одна важлива умова - повага релігійних почуттів людей, в гості до яких ви їдете. Не варто розглядати молільників, бродити по мечеті і навколо віруючих або стояти перед ними. Чи не дозволяється також робити фотографії під час намазу. Краще взагалі просто так в мечеть не заходить, якщо вам там нічого робити. Але якщо зайшли, то хоча б подбайте про відповідний вигляді одягу.
5
Намагайтеся зайве не патякати. Наприклад, не варто обговорювати доцільність молитов, посту, арабських жінок тощо. До речі, якщо ви надумаєте «пожартувати» з приводу жінок, то це буде вам коштувати кілька десятків тисяч дирхамів штрафу. А погрози або лихослів'я можуть привести вас в тюремну камеру на кілька років.
6
Утримайтеся від розглядання арабських жінок в національному одязі, їх татуювань на кистях рук, і не намагайтеся з ними загравати. Можете нарватися на серйозні неприємності.
7
Правовірний мусульманин може побачити оголене жіноче тіло лише вдома. Тому не слід ображати його погляд викликає одягом. Не носіть занадто відкриті і обтягуючі фігуру наряди. Постарайтеся покласти у валізу більше тонких, просторих одягів, розрахованих на спекотну погоду. Ви зможете вільно позасмагати на готельному пляжі (тільки не топлес).
8
Ця чудова країна гідна того, щоб пам'ять про неї збереглася у вашому фотоальбомі. Але ні в якому разі не фотографуйте урядові будівлі і взагалі будівлі за високими парканами, військові об'єкти (нафтові вишки в тому числі) і арабських жінок. Останнє сприймуть це за образу. Вас можуть навіть заарештувати. Чоловіків фотографувати можна, але тільки з їх дозволу.
9
Якщо ви щось хочете викинути, шукайте урну і робіть це акуратно. За недбалість заплатите високий штраф.
10
Чайові слід залишати в межах 5-10 дирхам. Але пам'ятайте, що це не знак милості до обслуговуючого персоналу, а демонстрація поваги до його праці.
11
Спілкуючись з арабом, не поспішайте і не чекайте від нього пунктуальності. Не відмовляйтеся від чаю або кави, якщо вам пропонують - це знак поваги до вас. Якщо вас запросили в будинок, обов'язково біля входу знімайте взуття. Коли сидите, не здумайте повернути підошви ніг в бік співрозмовника. Подавайте речі і їжте тільки правою рукою! І коли людина зайнята їжею, не розглядайте його.
12
Беручи до уваги ці нескладні і багато в чому викликають повагу правила, ви прекрасно відпочинете в цій країні і захочете побувати в ній ще не один раз.