Як вшити блискавку в сумку.

Трапляється, що блискавка в зовсім ще новій сумці починає заїдати або ламається замочок. А господиня, не знайшовши часу сходити в майстерню і не наважившись поміняти блискавку самостійно, закидає сумку в дальній кут. Насправді зробити такий ремонт не так вже й складно. І навіть можна обійтися без швейної машинки.
Вам знадобиться
  • - блискавка;
  • - сумка;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно вшити блискавку в сумку взамін зламаною, спочатку випорю стару, запам'ятавши, як вона розташовувалася. Виміряйте її і купите таку ж по довжині, яка підходить за кольором і зі зручним замочком. Краще не вибирайте блискавку з металевими зубцями - вони ламаються частіше. Вам потрібна легко відкривається, міцна і довговічна застібка, адже сумкою доводиться багато користуватися кожен день.
2
Якщо у вас сумка зі шкіри або замінника, вам знадобиться голка для шкіри. Набори таких голок продаються в магазинах швейної фурнітури. Купіть також котушку міцних, але не товстих ниток, за кольором поєднаних з сумкою.
3
Прихопіть блискавку до сумки простими великими стібками там, де знаходилася попередня, колір ниток краще беріть контрастний, щоб потім її легко було витягнути. Якщо ви лівша, заміна блискавки для вас - шанс розташувати її так, щоб її було зручно відкривати - справа наліво.
4
Тепер пришийте застібку вже на чистову. Зробіть на одному з кінців нитки вузлик і починайте шити за напрямком з внутрішньої сторони назовні, щоб вузлика не було видно.
5
Ви можете використовувати такий шов: зробіть один простий стібок по лицьовій частині, при виконанні другого проведіть голку з ниткою з виворітного боку, потім у зворотному напрямку з лицьової і знову з виворітного, третій стібок - знову простий і т.д . Намагайтеся робити стібки невеликими, акуратними і однаковими по довжині.
6
В кінці закріпіть нитку з виворітного боку і починайте пришивати другу сторону блискавки. Після цього нитку, якою ви пріжівулілі застібку спочатку, можна витягнути.
7
Якщо сумка з тканини, то вшити блискавку буде ще простіше - використовуйте звичайну голку. Пришийте застібку так, щоб в застебнутому стані тасьма блискавки перебувала всередині сумки.
Зверніть увагу
Якщо сумка з занадто товстого матеріалу, який важко проткнути голкою, буде все ж простіше віддати її для ремонту в майстерню.