Як навчитися читати акорди. вивчити всі акорди на гітарі.

Кожен, хто вчиться грати на фортепіано, гітарі, акордеоні та деяких інших інструментах, в якийсь момент стикається з необхідністю проаккомпаніровать ту чи іншу мелодію. При цьому в пісняра може бути дана тільки нотна строчка для голосу, а над нею - дивні позначення на зразок "Сі7" або Dm. Зрозумівши, якому акорду відповідають ті чи інші літери і цифри, ви зможете швидко розібрати будь-яку цифровку.
Вам знадобиться
  • - музичний інструмент;
  • - фортепіанна клавіатура (справжня, електронна або намальована);
  • - збірник гам, акордів і арпеджіо;
  • - визначник акордів ;
  • - цифровку;
  • - табулатури.
Інструкція
1
В цифровку можуть застосовуватися як росіяни, так і латинськіпозначення звуків. З російськими все зрозуміло: звукоряд починається з ноти до, закінчується нотою сі. Тими ж буквами позначається і акорд, побудований на цьому звуці. У старій і почасти сучасній літературі прийнято назви мажорних акордів писати з великої літери, а мінорних - з малої. Тобто "Ля" - це ля-мажорний тризвук, а "ля" - однойменне мінорний.
2
Для кожної тональності існує певний набір акордів. Найбільш популярні трезвучия будуються на першій, четвертій і п'ятій ступенях. Вони застосовуються практично у всіх музичних творах. Це і є знамениті "три акорди". Виберіть будь-яку тональність, знайдіть в ній потрібні щаблі й побудуйте акорди . Основні акорди будуються по терціях. Наприклад, в мажорному тоническом тризвуки внизу розташовується велика терція, внизу - мала, а в мінорному - навпаки. Ці акорди позначаються назвою звуку, від якого вони будуються.
3
Подивіться, які існують звернення кожного акорду. Звернення - це перенесення нижнього звуку вгору. При цьому змінюється будова акорду. Внизу може виявитися не тільки терція, а й секунда. Інтервали краще вивчити відразу. В цифровку звернення тонічного тризвуку позначаються як Т6 або Т46, де Т - перший щабель даної тональності. Свої позначення є і у звернень доминантсептакорду. Він будується на п'ятому ступені тональності і позначається цифрою 7.
4
Вивчіть латинськіпозначення звуків. Звукоряд в даному випадку починається з ноти ля, яка позначається як А. Далі назви йдуть за алфавітом. При цьому в російських (головним чином старих) нотах і західних є невелика різниця. У російській традиції буквою В позначається сі-бемоль, в західній - сі чисте. У старих російських цифровку сі - це Н. Зараз російські музиканти все частіше користуються західним варіантом позначення.
5
Навчіться відрізняти мажорний акорд від мінорного. Раніше і при позначенні латиницею існувала та ж традиція, що і в російській музичній літературі, тобто мажор позначався великої буквою, мінор - рядкової. Однак все частіше попадаються цифровку, де застосовуються тільки прописні літери, а мінорний акорд записується як Аm, Вm, Сm і т.д.
6
Використовуйте музичні комп'ютерні програми. Guitar Pro або Guitar Instructor стануть вашими надійними помічниками, навіть якщо ви граєте на іншому інструменті. У цих програмах є вбудовані визначники акордів, де ви можете дізнатися і позначення, і будова, і звернення, і навіть послідовність в тій чи іншій тональності.
7
Якщо ви граєте на баяні чи акордеоні, вивчіть кванто-квінтовий коло. Для інших інструментів послідовність появи діезів і бемолів не так важлива, але на баяні кнопки лівої руки розташовані саме за цим принципом. В одну сторону від кнопки "до", яка зазвичай якось позначена, йдуть бемольні тональності, в іншу - бемольні, в порядку появи наступних ключових знаків.
Зверніть увагу
Врахуйте, що гами мають певну кількість тонів і півтонів, розташованих в строгому порядку. Наприклад, будова мажорній гами - 2 тони, півтон, 3 тони, півтон. На фортепіано така послідовність без використання чорних клавіш можлива тільки при побудові гами від звуку до, тобто це буде до-мажор. У всіх інших випадках необхідно буває підвищувати або знижувати відповідну щабель. В нотах це позначається ключовими знаками, а на клавіатурі необхідно буває натиснути чорні клавіші замість розташованих поруч білих. Мінор буває натуральним, гармонійним і мелодійним. Будова гами можна простежити, якщо зіграти звукоряд від ноти ля на одних білих клавішах. Виходить 1 тон - півтон - 2 тони - півтон - 2 тони. В гармонічному мінорі підвищується сьома щабель, в мелодійною при русі вгору - шоста і сьома. Є й інші різновиди, але в акомпанементі вони застосовуються не настільки часто.