Як позбутися від молі в квартирі. чи можна їсти моль завелася в борошні.

Якщо ви помітили, що у вас завелася домашня моль, відразу ж починайте вживати заходів по її знищенню. Інакше моль встигне зіпсувати ваші продукти або речі. Способи боротьби з міллю залежать від місця її проживання.
Вам знадобиться
  • Мильна розчин
  • Засіб на основі дихлофосу
  • антімольним препарати
  • Ефірне масло апельсина, ялиці, гвоздики, герані або лаванди
  • Саше з висушеної лавандою, геранню або гвоздикою
  • Апельсинові кірки
Інструкція
1
Зернова міль зазвичай заводиться в крупах і борошні, іноді в сухофруктах. Сильно зіпсовані міллю продукти викиньте. Ті продукти, які не сильно вражені комахами, можете перебрати і просушити в духовці протягом 15 хвилин при температурі 60 градусів.
2
Щоб моль в продуктах не завелася знову, промийте мильним розчином кухонну шафу, де мешкали комахи. Потім добре просушіть шафа. Зберігайте крупи і борошно, в яких може завестися моль, в закритих скляних банках або зав'язаних пакетах з поліетилену.
3
Якщо ви виявили моль в шафі з одягом, в першу чергу переберіть всі речі. Якщо на якихось із речей ви знайдете личинки молі, витрусить їх на балконі і дайте речам повисіти кілька годин на свіжому повітрі і сонце. Якщо з личинок встигли вилупитися гусениці, розправтеся з ними засобом на основі дихлофосу.
4
Остаточно знищити міль в шафі можна за допомогою спеціальних засобів проти молі. Найвідомішим засобом від молі, яким користувалися ще наші бабусі, є нафталін. Проте останнім часом було встановлено, що його випаровування можуть надавати канцерогенний вплив на людей. Тому краще придбайте якесь сучасне засіб боротьби з міллю, яке нафталін не містить. Це можуть бути різні антімольним пластини, брикети, таблетки або секції, що поміщаються в шафу. Міняти їх потрібно раз на півроку.
5
Після того, як вам вдалося вивести моль, потрібно захистити шафа від нового нашестя шкідників. Зазвичай вовняна моль заводиться в речах, що знаходяться в шафі на тривалому зберіганні (зимові светри, верхній одяг). Вовняні речі, які ви в даний момент не носите, зберігайте в шафі тільки чисто випраними. Шуби перед приміщенням в шафу обов'язково обробляйте антімольним засобом і завертайте в чохол.
6
Для відлякування вовняної молі не обов'язково використовувати тільки «хімію». Можете сміливо застосовувати народні засоби від молі. Наприклад, покладіть у шафу шматочок вати, просочений ефірним маслом апельсина, ялиці, гвоздики, герані або лаванди. Замість ефірного масла можна використовувати саше з висушеними частинами рослини (тієї ж лаванди, герані, гвоздики) або апельсинові кірки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JKdPuIp6I30
Зверніть увагу
Шафа, де зберігалися продукти та мешкала моль, потрібно вимити зсередини теплим мильним розчином, а потім чистою водою; пази і щілини промазати за допомогою пензлика столовим оцтом. Тримайте шафа відкритим, поки не просохне. - Щоб позбутися від молі, порадимо застосовувати ультрафіолетове опромінення під прямим сонцем або кварцову лампу.
Корисна порада
Точно також є безглуздим заняттям ганятися за літаючими метеликами по всьому будинку, оскільки бігати ви будете за самцями, які не приносять вашим речам ніякої шкоди. Для того, щоб боротьба з шкідником виявилася ефективною, для початку необхідно чітко визначити місце проживання молі. Отже, в нашій статті ми поговоримо про те, як позбутися від молі раз і назавжди.