Як вести щоденник схуднення.

Щоденник або журнал схуднення - прекрасний інструмент контролю над вашим харчовим поведінкою і тренуваннями. Він допоможе вам зрозуміти не тільки, скільки і чого саме ви їсте, які вправи є для вас ефективними, а які - ні, але і відповість на питання чому ви порушуєте дієту або режим занять, що змушує вас налягати на їжу, крім істинного голоду і коли ви схильні пропускати заняття.
Вам знадобиться
  • - електронний або паперовий журнал;
  • - план тренувань;
  • - таблиця калорійності;
  • - маленький зручний блокнот.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили вести щоденник схуднення, найголовніше - зрозуміти, що ви робите це для себе, а тому не потрібно нікого обманювати. Навіщо він вам, якщо ви не будете чесні? Скажіть собі, що ніхто не побачить його, якщо ви не вважаєте це за потрібне, і не лукавте, зменшуючи порції або приписуючи зайві підходи.
2
По суті, щоденник схуднення - це відразу три журналу. Один відображає ваші харчові звички, другий розповідає про ваших тренуваннях і третій показує зміни у вашому вазі. Для початку зафіксуйте «точку відліку» - сфотографуйте в обтягуючому костюмі в профіль і анфас, зважте і запишіть результат. Фотографії потрібні для того, щоб ви могли оцінювати реальну картину. Вага - не завжди показник того, що ваші зусилля марні, адже м'язи важче жиру і може настати момент, коли цифра на вагах застигне, зате ваше тіло буде змінюватися на краще. Візьміть за правило зважуватися не частіше разу на тиждень, в один і той же час (вранці або ввечері), тільки в нижній білизні. Фотографії робіть раз на місяць.
3
Вирішіть, зручніше вам вести щоденник на папері або в інтернеті. Паперовий журнал може бути зручніше для запису, але електронний щоденник, особливо якщо ви ведете його за допомогою спеціальних програм, дає більше можливостей для аналізу і може показати вам не тільки зміни з плином часу, але і залежність різних факторів один від одного. Електронні програми для контролю за вагою бувають як платними, так і безкоштовними.
4
Навіть якщо ви вирішили вести паперовий щоденник, все одно приготуйте невеликий блокнот, який ви завжди будете носити з собою. Зручніше робити в ньому замітки протягом дня, а потім переносити їх у «великій» журнал або забивати дані в програму. Також він допоможе не обчислювати калорійність і склад порції кожен раз прямо за столом, а з'ясовувати це пізніше, звіряючись з даними в спеціальних таблицях. Через якийсь час ви вже запам'ятайте приблизний зміст калорій і поживних речовин у звичній їжі, але спочатку це може стати проблемою, вирішити яку допоможе саме «блокнот, який завжди з собою». Якщо ви вирішили дотримуватися певної дієти, плануйте в своєму журналі меню заздалегідь і фіксуйте, як точно ви йому прямуєте.
5
Залежно від ваших цілей, знайдіть або створіть щоденник підходящого формату. Виберіть колонки, які ви будете заповнювати щодня - це стосується харчування, наприклад, пишіть час, коли ви приймали їжу, причини, які змусили вас перекусити (чи були ви голодні, засмучені і «заїдали» образи, вирішили ви з'їсти що-небудь від нудьги або за компанію). Якщо ви не готові підраховувати калорії і розділяти їжу на білки, жири і вуглеводи, пишіть просто розміри порцій і види їжі.
6
Складайте заздалегідь план тренування і, по її завершенню, пишіть в журналі в який час ви займалися, наскільки втомилися, скільки зробили підходів. Якщо ви пропустили заняття, також напишіть, що послужило причиною.
7
Аналізуйте щоденник не рідше ніж раз на місяць, але і не частіше, ніж раз на тиждень. Чи не корите себе, якщо ви бачите, що за минулий період часто порушували свій план харчування або тренувань, краще подивіться, з чим це пов'язано - яке у вас був настрій, чи не варто змінити час занять, може бути, ви забуваєте брати з собою здорову їжу, і відчуття голоду змушує вас харчуватися фаст-фудом? Щоденник схуднення повинен допомагати вам і мотивувати вас, а не служити докором - пам'ятайте про це.