Як внести недостачу в касу. бухгалтерські проводки по внесенню недостач по суду.

Касир несе повну матеріальну відповідальність за збереження готівки в касі. У разі нестачі зобов'язаний повністю відшкодувати збиток, внесення якого має бути відображено у фінансових бухгалтерських документах. Роботодавець має право стягнути всю відсутню суму в примусовому порядку, не питаючи згоди винної особи (стаття №248 Трудового кодексу Російської Федерації).
Вам знадобиться
  • - фінансові документи;
  • - акт;
  • - письмове пояснення.
Інструкція
1
Інвентаризація каси для виявлення недостачі проводиться у присутності уповноважених осіб адміністративного складу. Якщо в ході проведеної перевірки ви виявили недостачу або вона виявлена в ході перевірки документів фінансової звітності, складіть письмовий акт, підпишіть його у бухгалтера, касира і керівника підприємства, попросіть поставити підписи всіх членів адміністративної комісії, які проводили перевірку.
2
Отримайте з касира письмове пояснення факту нестачі. Якщо касир відмовляється давати пояснення, оформите ще один акт про відмову.
3
Ви маєте право розірвати з касиром трудовий договір в односторонньому порядку, стягнути всю суму недостачі з розрахунку при звільненні. Якщо ви залишили касира для подальшої роботи, недостачу вираховуйте із зарплати в розмірі 20% (стаття №138 ТК РФ). Стягнути відсутні в касі кошти ви маєте право незалежно від того, залучили ви співробітника до адміністративного, кримінального або дисциплінарному стягненню чи ні (стаття №248 ТК РФ).
4
У бухгалтерських документах всю суму недостачі проведіть відповідно до вказівок ПБО 9/99. Всі відсутні грошові кошти вкладіть у касу. Виявлену недостачу віднесіть на Дебет 94, Кредит 50 із зазначенням суми у відповідному рядку.
5
Розрахунки з відшкодування недостачі вкажіть Дебетом 73-2, Кредитом 94 та суму у відповідній графі. Після добровільного внесення співробітником недостачі в касу віднесіть її на Дебет 50, Кредит 73-2.
6
Якщо ви проводите щомісячне примусове утримання, вказуйте Дебет 70, Кредит 73-2 та суму цифрами у відповідній графі.
7
Нерідко роботодавець не стягує суму виявленої недостачі з касира, якщо вона незначна або провини співробітника в її виникненні не виявлено. У цьому випадку проведіть відсутню суму в складі інших витрат підприємства по Дебету 91-2, Кредиту 94 із зазначенням суми цифрами у відповідному рядку. Якщо ви частину суми стягнули, а частину перевели в інші витрати, зробіть відповідні записи зазначеним способом.
8
Недостачу, сформовану в результаті постанови суду, якщо співробітник не визнав за собою вини, і вона доведена в судовому порядку, внесіть в касу з відповідними записами по Дебету 76, Кредитом 94.