Розміщення реклами: Як забезпечити її ефективність ?

Грамотно продумана і якісна реклама ще не гарантує успіху. Якою б вона виграшною не була, неправильний вибір каналів комунікації може привести до того, що всі ваші зусилля виявляться марними. Щоб не потрапити в таку ситуацію, слід задуматися над плануванням розміщення в ЗМІ та на інших майданчиках.
Інструкція
1
Визначте, хто є вашою цільовою аудиторією (ЦА), для кого призначена ваша реклама. Її вплив буде значно ефективніше, якщо вона буде спрямована не на широку громадськість, а на певні категорії людей, які можуть бути зацікавлені в купівлі вашого продукту. З'ясуйте, чим займаються представники ЦА, коли дивляться телевізор або слухають радіо, чи часто користуються інтернетом і т.д.
2
Уточніть, яку кількість грошей ви можете витратити на майбутню рекламну кампанію. Врахуйте, що реклама на телебаченні і радіо вийде дорожче, ніж в інтернеті або пресі. Залежно від наявного бюджету ви можете комбінувати різні канали комунікації при розміщенні реклами, щоб домогтися кращих результатів.
3
Виберіть засоби комунікації, за допомогою яких ви будете розміщувати свою рекламу . Це може бути і телебачення, і радіо, і інтернет, і друковані ЗМІ, а також інші носії інформації, наприклад, рекламні щити. Ваш вибір повинен ґрунтуватися на перевагах цільової аудиторії.
4
Позначте тимчасові інтервали вашої рекламної кампанії. Наприклад, при плануванні розміщення зовнішньої реклами ви повинні враховувати, що місце орендується мінімум на місяць. При розміщенні на телебаченні зверніть увагу на час виходу в ефір, тривалість, частоту і інтенсивність показів. Те ж саме відноситься і до рекламних акцій на радіо.
5
Якщо ви плануєте масштабну рекламну кампанію, розбийте її на кілька частин. Кожна з них буде підтримувати інтерес споживача протягом усього періоду. Можна вибрати різні тактики розміщення. Наприклад, ви можете ознайомити потенційного клієнта з продуктом за допомогою тривалих телевізійних рекламних роликів, потім посилити надану вплив за допомогою друкованих ЗМІ та інтернету. На завершення можна закріпити отриманий ефект, вдавшись до допомоги зовнішньої реклами. Комбінуючи канали комунікації, пам'ятайте, що саме від вашого рішення залежить успішність всієї кампанії.
6
Коли планування буде закінчено, зверніться безпосередньо до відділу, що займається розміщенням реклами на вибраному вами каналі, радіохвилі, друкованому виданні та т.д.
Корисна порада
При складанні бюджету враховуйте сезонні та тимчасові знижки та надбавки.