Як виховувати пасербицю.

Якщо ви вийшли заміж за чоловіка з сімейним минулим, вам доведеться спілкуватися і з його дитиною. Щоб не уславитися злісної мачухою, яка знущається над бідною пасербицею, вам потрібно буде набратися терпіння і постаратися налагодити відносини з дочкою чоловіка.
Інструкція
1
Не старайтесь одразу стати дівчинці другою матір'ю. Спілкуйтеся рівно і привітно. Дізнайтеся, чим захоплюється дитина. Купіть в подарунок книгу або річ, що стосується хобі дівчинки.
2
Проводьте час разом: ходите в кінотеатр, на каток, гуляйте в парку. Ненав'язливо залучайте пасербицю до домашніх справ. Приготуйте разом святкову вечерю або займіться пересадкою кімнатних квітів.
3
Спілкуйтеся з дівчинкою, щиро цікавтеся її життям, навчанням і захопленнями. Але якщо бачите, що дитині важко і неприємно розмовляти з вами, не турбуйтеся. Багато дітей дуже ревно ставляться до нового вибору батька, а деякі відверто грубіянять і не люблять нову татову дружину, оскільки вважають її винною в розвалі сім'ї. Будьте спокійні й доброзичливі, з часом ви звикнете один до одного, а може навіть і подружитеся.
4
Не варто задобрювати пасербицю подарунками, інакше її ставлення до вас може стати споживацьким. У своєму будинку ви господиня і встановлюєте свої правила. Немає нічого поганого, якщо ви зробите зауваження дитині, але не варто надмірно захоплюватися вихованням дівчинки, це обов'язок її рідних батьків. Інша справа, якщо дитина живе з вами. У цьому випадку вам доведеться взяти «кермо влади» у свої руки. Але пам'ятайте, що якщо падчерка завинила, покарання завжди має виходити від справжнього батька. Дії не криками, скаргами та докорами, а розмовами і особистим прикладом.
5
Ситуація в сім'ї може стати більш напруженою з появою нової дитини. Пасербиця може відчути себе зайвою і непотрібною. Не допустіть ревнощів і озлобленості з боку дівчинки, залучайте її до догляду за немовлям і всіляко підкреслюйте, що ви одна сім'я.
6
Ви повинні пам'ятати, що налагодження відносин в новій сім'ї зазвичай займає 1,5-2 роки. Це довгий і важкий процес, але в міру свого дорослішання дівчинка оцінить ваше терпіння і хороше до неї ставлення.