Як варити клейстер з борошна. клейстер для паперу.

За часів СРСР клейстер для шпалер вміли варити мало не в кожній родині. Крім дешевизни продукту це пояснювалося ще й товарним дефіцитом: інших шпалерних клеїв у продажу часто не було. Здавалося б, в наші дні при товарному достатку це вміння вже нікому не знадобиться. Однак у клейстер а крім дешевизни є ще одна велика перевага: перед його вживанням не треба зачищати стіни. Він відмінно працює, навіть якщо стіни покриті старою олійною фарбою.
Вам знадобиться
  • - мука;
  • - вода;
  • - ємність для варіння;
  • - ємність для готового клейстеру;
  • - марля .
Інструкція
1
Візьміть борошно, вона може бути абсолютно будь-який - житнього чи пшеничного. В якості ємностей найзручніше використовувати відра або великі каструлі. Марля знадобиться для того, щоб процідити зварений вами клейстер з муки. Якщо цього не зробити, то в ньому напевно залишаться грудки, в тому числі досить великі. А це завадить вашій роботі.
2
Приблизно розрахуйте, скільки вам знадобиться клейстер а. Це залежить від площі стін, які ви збираєтеся обклеїти шпалерами. Виходячи з цього, підберіть ємності підходящого обсягу.
3
Візьміть відро або каструлю, заповніть водою, закип'ятіть. Вимкніть вогонь і почніть потихеньку присипати в воду борошно. Додавайте її невеликими кількостями, відразу ж ретельно перемішуючи. Ваше завдання - не допустити утворення великих грудок, від яких буде важко позбутися. Поступово додавайте борошно, ретельно перемішуючи вміст. Якщо первинний об'єм води становив приблизно дві третини від розрахованого об'єму клейстер а, то кінцевий продукт по консистенції буде схожий на тісто для млинців. Отримане клею засіб поставте на слабкий вогонь на 15 хвилин або підігрійте на водяній бані.
4
Після цього остудіть зварений клейстер . Коли він стане теплим (не більше 40 градусів), обережно перелийте його через шар марлі в іншу ємність. Грудки, які не вдалося розмішати, залишаться на марлі. Ваш клейстер готовий до вживання. Пам'ятайте, що клеящее засіб не повинен містити піщинок та інших засмічень.
5
Наносити клейстер на оборотні боку шпалер і стіни можна як кистю, так і валиком, а розгладжувати приклеєні смуги найкраще шматками чистої марлі, складеної в кілька разів. Краплі клейстер а, випадково потрапили на лицьову сторону шпалер, видаляються легко, не залишаючи ніяких слідів.