Посадка картоплі: Як отримати урожай.

Картопля не дарма вважається другим хлібом. Без цього ситного овоча вже неможливо уявити російську кухню. Але найдивовижніше в тому, що з одного відра висадженої картоплі можна отримати десять. Головне - правильно і вчасно його посадити.
Вам знадобиться
  • - пророщені бульби картоплі;
  • - лопата;
  • - деревна зола.
Інструкція
1
Виберіть насіннєвий матеріал. Він повинен бути обов'язково якісним і здоровим, так як будь-яка хвороба може передатися новим клубням. Бажано, щоб на ньому не було вм'ятин, плям або рубців. При виборі сорту врахуйте і терміни дозрівання. Розмір не має великого значення. Головне, велика кількість паростків по всій поверхні.
2
Проведіть яровизацию. Це потрібно для того, щоб паростки гарненько проросли перед посадкою і швидше вилізли з грунту. Для цього розкладіть бульби одним шаром в ящиках, пересипте зволоженими тирсою і залиште в опалювальному приміщенні на розсіяному світлі протягом декількох тижнів. Можна також просто їх періодично обприскувати водою.
3
Визначтеся з місцем посадки. Грунт має бути легкою і не глинистої, інакше картоплі буде важко рости і урожай вийти невеликий. Добре, якщо земля була восени перекопана. Не варто також висаджувати бульби в сиру землю або на затемнених ділянках - картоплю любить сонечко.
4
Коли грунт на 10 см прогрілася до температури в 8-10 градусів, а бульби проросли, можна починати посадку. Відміряйте мотузкою рівними рядками. Викопайте лунки завглибшки 8 см, засипте в кожну трохи деревної золи і покладіть бульби картоплі. Кількість залежить від їх розміру: самі дрібні бульби можна кидати по 4-5 штук. Після цього засипте лунку землею, сформувавши на ній горбок в 10-15 см. Відстань між лунками має бути в 30 см, а між рядами - 50 см.
5
Доглядайте за посадженим картоплею. Коли паростки проростуть на 12-15 см, починайте підгортати їх з різних боків і видаляйте всі бур'яни. Однак в дуже жарку і посушливу погоду розпушувати грунт не рекомендується, оскільки це може викликати втрату дорогоцінної вологи. Пару раз під час дозрівання картоплі обприскати розсаду засобом для захисту від колорадського жука.
Корисна порада
Не саджайте картоплю в одному і тому ж місці щороку, а також там, де росли томати.