Як організувати садові роботи на дачі.

На початку травня дачники за традицією їдуть на свої ділянки, щоб з користю використовувати вихідні святкові дні. Роботи навесні багато, і новачки цілком можуть розгубитися і опустити руки. Ось цього робити не варто, треба лише організувати свою працю, щоб він був ефективним. Про відпочинок і пікнік на природі теж забувати не варто.
Вам знадобиться
  • - садовий вар;
  • - садові інструменти.
Інструкція
1
Першочерговим справою на дачі в цей час стане приведення будиночка і ділянки в порядок. Якщо ви в ці дні тільки відкриваєте свій дачний сезон, сплануйте свої справи так, щоб ці святкові травневі дні не стали трудовою повинністю. Ви не повинні вийти на роботу хворими і втомленими, тому включайте в свої плани і відпочинок на свіжому повітрі.
2
Дачний будиночок після зими потребує ретельної прибирання. Цілком можливо, що взимку там побували миші, тому огляньте продукти і ретельно вимийте весь посуд. Розвісьте або розкладіть постільні приналежності на сонечку, щоб позбутися від вогкості. Розкрийте і почистіть вікна, поміняйте фіранки. Відрегулюйте відсирілі двері.
3
Садовий ділянку після сходження снігу теж виглядає не кращим чином. Згнилі листя і рослини, сміття і обламані гілки необхідно прибрати, щоб почати копати ділянку під грядки. Граблями зберіть сухе сміття в купу і спаліть. Огляньте квітники, парники і грядки. Зріжте торішні рослини і киньте в багаття.
4
Розкрийте багаторічні рослини і квіти, акуратно зберіть плівку і опори, складіть все в сарай. Підправте доріжки та огородження клумб і грядок.
5
Тепер подумайте про відпочинок і підкріпленні. Організуйте все для пікніка або шашлику. Після активної роботи найпростіша їжа здасться божественно смачною, тому просто поріжте овочі та відваріть картоплю, чоловіки займуться приготуванням шашлику.
6
Огляньте плодові дерева і перевірте, як вони перенесли зимові морози. Пошкодження на корі дерев (тріщини від низької температури) замажте садовим варом або купленим у магазині спеціальним складом. Видаліть поламані й сухі гілки, місця зрізів теж обробіть. Побілите стовбури і низькі підстави гілок.
7
Плодові чагарники теж потребують вашої уваги. Якщо на смородині знайдете нирки роздуті до горошини і схожі з качаном капусти, рослина атакував кліщ. Потрібно негайно позбутися цієї напасті. Зріжте хворі гілки і обов'язково спаліть. Якщо весь кущ вражений заразою, викорчовували його.
8
Щоб уникнути розповсюдження шкідників, не чекайте, коли розпустяться бруньки. Облийте агрус і смородину гарячою водою, паразити загинуть. У лійку налийте окріп і почекайте, коли вода охолоне до температури в 70 градусів, полийте весь кущ в один прийом. Обов'язково виміряйте температуру, інакше ошпарити рослина.
9
Розстелите під деревами плівку і очистіть стовбури від відшарувалася кори. Зазвичай в ній багато паразитів і шкідників. Держак від садового інструменту обмотайте ганчіркою і злегка постукайте цим пристосуванням по стовбуру і гілках. Все, що осипалося, спаліть разом зі старою корою. Таку процедуру потрібно повторювати кожні п'ять днів, всього 3-4 рази. Позбавлятися від шкідників краще рано вранці, пізно ввечері або в похмуру погоду, в цей час вони малорухливі.
Корпоративний пікнік дозволяє співробітникам не тільки добре відпочити, але також ближче познайомитися один з одним, поспілкуватися в неформальній обстановці. Найчастіше таке спілкування допомагає надалі працювати в команді, а для новачків це відмінний шанс розкритися, ближче зійтися з колегами. Однак без правильної організації корпоративний пікнік не принесе ніякої користі і може навіть стати причиною виникнення неприємних ситуацій і конфліктів.
Інструкція
1
Призначте час і місце проведення заходу. З одного боку, пікнік слід проводити в місці, до якого не надто важко дістатися. З іншого боку, там не повинно бути сторонніх, які можуть зіпсувати захід. Обов'язково вирішите питання з транспортом: бажано замовити автобуси, на яких співробітники зможуть приїхати і виїхати. Що стосується часу, то корпоративні пікніки найчастіше проводять у вихідні дні. Захід має розпочатися не надто рано, щоб учасники встигли виспатися, і закінчитися не занадто пізно, щоб всі змогли вчасно повернутися додому.
2
Складіть список учасників і виберіть собі помічників. Важливо пам'ятати три простих правила. По-перше, попереджати про проведення пікніка потрібно заздалегідь, щоб люди могли скорегувати свої плани. По-друге, не потрібно плутати розвага з роботою. Якщо співробітник не може прийти - не потрібно його вмовляти і тим більше загрожувати йому. Нічим хорошим це не закінчиться: у кращому випадку він все-таки прийде, але буде весь день сердитися, а його думка про компанію та керівництві погіршиться. По-третє, не покладайте занадто багато надій на певних людей: якщо хтось захворіє і не зможе прийти, це не повинно зіпсувати весь пікнік.
3
Приготуйте кілька ігор. Бажано, щоб було якомога більше командних ігор, а також змагань. Будьте обережні: принизливі або непристойні випробування використовувати не варто, навіть якщо вам здається, що це допоможе людям сильніше розкритися і добре розважитися. Приготуйте як активні ігри, так і більш спокійні варіанти. Обов'язково виберіть якомога більше розваг: нехай ви використовуєте не всі, зате і незручних ситуацій, коли доводиться щось придумувати на ходу, не виникне.
4
Не тримайте все в голові. Ведіть записи. Складіть список учасників пікніка, детальний розпорядок дня, а також перелік того, що вам знадобиться. До цього переліку обов'язково повинні входити речі, які допоможуть у випадку, якщо погода зіпсується, а також аптечка з бинтами, йодом, пластирами і ліками. Якщо деякі речі доведеться купувати, спочатку опитаєте співробітників, чи не можуть вони їх позичити. У когось може виявитися бездротовий мікрофон для ведучого, а хтось вміє добре готувати і напевно погодитися привезти їжу. До речі, якщо ви можете виділити достатньо коштів, можна звернутися до фахівців, які самі приготують і доставлять їжу.