Як написати рецензію на підручник. рецензія на навчальний посібник російська культура.

Слово «рецензія» походить від латинського recensio (розгляд). Це жанр критики, який являє собою розбір і оцінку якого-небудь твору або книги: художньої, наукової, науково-популярної.
Інструкція
1
Рецензувати прийнято новинки навчальної літератури, про які ще не склалася певна думка. І на підставі відгуків-рецензій приймається рішення рекомендувати той чи інший навчальний посібник до використання в освітніх установах.
2
В рецензії автор не тільки висловлює своє ставлення до книги, а й обґрунтовує його, аналізує достоїнства і недоліки, відзначає актуальність і особливості. Рецензуючи підручник , необхідно розглядати його в контексті сучасного життя і новітніх знань і відкриттів. В оцінці обов'язково слід зазначити злободенність або її відсутність в подачі матеріалу.
3
Для рецензії характерні відносно невеликий об'єм і стислість.
4
Перш за все, визначте тему, ідейну спрямованість, передайте стисло зміст підручник а чи окремих параграфів, розкрийте його концепцію.
5
Почніть рецензію з бібліографічних даних (автор, назва, видавництво і рік випуску підручник а). Потім дуже стисло в одному-двох реченнях розкажіть про концепцію і перейдіть до критичного розбору або комплексному аналізу тексту. Не забувайте про особисті роздумах і аргументованою оцінці змісту та його актуальності. Головна мета - сформувати ставлення до навчального виданню і активно впливати на хід допуску або відхилення до використання в освітньому процесі.
6
Пам'ятайте, що докладний переказ значно знижує цінність рецензії. Ні в якому разі не можна підміняти аналіз тексту його переказом.
7
Рецензію на підручник можна написати по короткому планом: 1) Обов'язково приведіть бібліографічні данние.2) Прокоментуйте основні положення (приведіть тлумачення авторської думки і власні до неї доповнення, а також своє ставлення до постановки проблеми) .3) Винесіть узагальнену аргументовану оценку.4) зробіть висновок про значущість підручник а.
8
Не забувайте, що рецензія обов'язково повинна бути грамотною, тому приділіть особливу увагу перевірці орфографії і пунктуації свого тексту.
Зверніть увагу
Тільки розглянувши рецензований підручник з усіх боків і зробивши об'єктивний аналіз, можна висловити свою думку і винести суб'єктивну оцінку.