Як навчати школяра читати швидко. Як навчити першокласника швидко читати.

Навички читання даються дітворі по-різному. Один дитина легко навчиться швидко читати, а інший буде довго, насилу читати по складах. Це, зрозуміло, негативно впливає на його навчання в школі. Але й такої дитини можна порівняно швидко навчити швидкого читання.
Інструкція
1
Запам'ятайте: у жодному разі не можна сварити дитину, порівнювати його з іншими дітьми, мовляв, Ваня або Таня вже вільно читають, а ти застряг на місці, в кого тільки таким тугодумом вродив! В результаті дитина сам повірить в свою неповноцінність. Чи буде він після цього охоче вчитися - питання чисто риторичне.
2
Не змушуйте його читати мало не з ранку до ночі, і вже тим більше не карайте! Цим ви тільки доб'єтеся, що саме слово «читання» буде викликати у малюка асоціацію з чимось жахливим, огидним. А ви ж не хочете цього, вірно? У вас інша мета.
3
Набагато краще буде, якщо ви вміло, тактовно і ненав'язливо допоможете своїй дитині опанувати швидким читанням. Найпростіший і ефективний спосіб - читати разом з ним. Виберіть цікавий, цікавий (для дитини, зрозуміло, а не для вас) текст, роздрукуйте його в двох примірниках. І почніть разом, одночасно читати вголос. Повторюйте цю вправу щодня.
4
Спочатку підлаштовуватися під швидкість читання дитину, потім поступово починайте читати все швидше і швидше. У більшості випадків малюк також почне читати швидше. Тут головне правило: не форсувати навчання. Все має відбуватися природно, як би само собою.
5
Внесіть в навчання елементи гри і стимулювання. Наприклад, напишіть на смужках паперу різні слова, які стосуються найрізноманітнішим сферам життя і діяльності. Завдання дитини - якнайскоріше зібрати в одну корзину все слова, що відносяться до школи. Наприклад, такі, як «учителька», «клас», «указка», «зошит» і т.д. Поясніть йому, що якщо він знайде всі ці слова швидше, ніж за хвилину, отримає приз. Повторюйте такі вправи доти, поки дитина не вкладеться в призначений час. Нічого непедагогічно в цьому методі немає, а користь він принесе більшу.
6
Під час прогулянок звертайте увагу дитини на вивіски магазинів, установ, просите їх прочитати вголос. Якщо ви підете з малюком в зоопарк - простежте, яка тварина викликало у нього особливий інтерес, і попросіть прочитати, що написано про цю тварину на табличці біля клітки, вольєра. Допитливий дитина напевно охоче відгукнеться на ваше прохання. Пам'ятайте: ваша головна задача - пробудити в малюку інтерес до читання, щоб він не ставився до нього, як до нудного, докучливого заняттю, а сам зрозумів, що читати дуже корисно і цікаво!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fVyEoxDoOAI
Одне з основних умов успіху в навчанні школяра є володіння навичкою читання. Однак цей рівень читання сьогоднішніх учнів викликає тривогу у батьків і вчителів. Як навчити читати школяра ?
Вам знадобиться
  • Книги, які подобаються вашій дитині.
Інструкція
1
Техніка читання - це вміння впізнавати написання букви, правильно співвіднести їх зі звуками і вимовити у вигляді складів і слів. Процес читання увазі володіння техніки і усвідомлення змісту прочитаного. Швидкість читання залежить від можливості дитини сприйняти на слух певних набір слів з одного прочитання.
2
Зорове сприйняття тексту відбувається в момент фіксації слова чи речення. Частота фіксації залежить від кута зору. Чим він менший, тим частіше погляд фіксується на тексті. Чим частіше погляд дитини фіксується, тим менший обсяг тексту він сприймає візуально. При навчанні читання зверніть увагу на дихання дитини, артикуляцію, розвиток кута зору, ступінь розвитку антиципації (здогад).
3
Почніть з дихальних вправ: дихання ритмічне, вдих довший видиху, на видиху прочитується певна кількість слів. Читайте скоромовки, поступово збільшуючи кількість прочитаних слів на одному диханні.
4
При порушенні артикуляції проводите вправи на тренування мовленнєвого апарату. Вправи для губ: утримуйте губи в усмішці, витягайте трубочкою і чергуйте ці дії. Відкривайте і закривайте рот в положенні посмішки. Витягніть губи трубочкою і дуйте на кульку, що не надуваючи щік.
5
Вправи для мови: зробіть мову широким, потім вузьким. Підніміть язик за верхні зуби, потім опустіть за нижні. Імітуйте чистку зубів: посміхніться і кінчиком мови «почистити» верхні і нижні зуби. Імітуйте облизування губ кінчиком язика, як після з'їденого морозива. Після освоєння техніки вправ заучуйте скоромовки.
6
Поступово збільшуйте кут зору школяра : читати потрібно близько вікна, періодично відриваючись від тексту, що читається, щоб коментувати предмети і події за вікном. Потім знову повертатися до тексту. Розташуйте по кутах сторінки невеликі яскраві картинки, дитина вчиться фіксувати їх боковим зором, не відриваючи погляд від основного тексту.
7
Слідкуйте, щоб дитина не водив пальцем по читаемому тексту. Робіть вправу на догадливість, розгадуйте загадки і шукайте «зниклі» слова в дитячих віршика.
8
Після того, як технічні навички освоєні, приступайте до мотивації школяра до щоденного читання. Навик читання формується при постійних тренуваннях, і дитина повинна читати із задоволенням. Заведіть йому персональну бібліотеку. Купуйте для початку тільки ті книги, які викликають у нього інтерес.
9
Читайте самі щодня, хоча б по 15 хвилин в день. Дитина повинна бачити батька з книгою, а так як діти часто копіюють поведінку дорослих, то звичка читати щодня формуватиметься у нього з дитячих років. Читайте всією сім'єю, передаючи книгу говорять по черзі. Дитина захоче взяти участь в цьому процесі, це буде для нього стимулом навчиться читати більш побіжно.
10
Після перегляду фільму дайте дитині почитати книгу, за якою знятий фільм. Крім поліпшення техніки читання, у нього буде можливість порівняти два сюжети і зробити для себе висновки. При гарній мотивації і правильному підході процес читання стане для школяра одним з улюблених занять.
Зверніть увагу
Крім освоєння техніки читання, потрібно ще стежити за ступенем сприйняття тексту. Для цього періодично потрібно просити переказати прочитане.
Корисна порада
Перш ніж змусити дитину більше читати, потрібно з'ясувати причину труднощів і допомогти їх подолати.