Як відкрити тип файлу djvu.

У форматі DjVu сьогодні найчастіше поширюються безкоштовні книги в електронному вигляді. Їх вміст відтворюється програмою-переглядачем цього формату не як текст, а як зображення, що дозволяє передавати і графічне оформлення книг, включаючи навіть фактуру аркушів. В якості програми-переглядача може бути використано як самостійний додаток, так і плагін до браузера.
Інструкція
1
Якщо операційна система, під управлінням якої працює ваш комп'ютер, не може розпізнати формат DjVu, значить, у ній ще немає програми для роботи з такими файлами . Виберіть який-небудь додаток з великої кількості доступних через інтернет переглядачів DjVu - наприклад, DjVu Reader, STDU Viewer, DjVu Solo та ін. Завантажувати програму найкраще безпосередньо з сайту виробника. Скажімо, якщо ви оберете WinDjView, перейдіть на сторінку завантаження програми (її адреса вказана нижче, у списку джерел) і клацніть по посиланню на актуальну версію програми - сьогодні це 1.0.3. Потім клікніть по посиланню WinDjView-1.0.3-Setup.exe.
2
Дочекайтеся початку завантаження і в діалозі збереження виберіть пункт «Запуск». Після закачування в ваш комп'ютер файлу, розміром в 13 мегабайт, почне працювати програма-інсталятор. Дотримуйтесь її інструкціям, а коли інсталяція буде завершена, у вас з'явиться можливість відкривати файли формату DjVu як будь-які інші - подвійним клацанням лівою кнопкою миші. Можна, зрозуміло, використовувати і діалог відкриття файлів самої програми WinDjView.
3
Інший спосіб перегляду сторінок DjVu-документів передбачає використання браузера, який напевно встановлений у вашій операційній системі. Його слід доповнити плагіном для читання цього формату файлів. Наприклад, це може бути DjVu Browser Plug-in, який можна завантажити зі сторінки сайту компанії-виробника Caminova - її адресу наведено нижче, у списку джерел. Натисніть кнопку Download на цій сторінці, наступного клікніть Accept and Download, а в діалозі збереження файлу (7 мегабайт) клацніть по кнопці "Запуск". Потім дотримуйтесь інструкцій майстра установки, після закінчення роботи якого браузер отримає чарівну здатність відображати у своєму вікні файли у форматі DjVu. Не виключено, що для цього буде потрібно перезапустити його - це залежить від типу інтернет-оглядача.
Виникнення формату DjVu пов'язано з тим, що необхідно було зберігати текстові файли в меншому обсязі. Зараз такі файли зручні тим, що їх можна швидко переглядати в інтернеті, не завантажуючи на комп'ютер.
Інструкція
1
Якщо користувач завантажить якийсь файл у такому форматі (наприклад, книгу), то він не зможе прочитати його за допомогою звичних програм. У такому випадку знадобиться «читалка» під назвою WinDjVu (необов'язково використовувати саме її; вона приведена як приклад як одна з найпоширеніших). За її придбання не доведеться платити, оскільки вона доступна всім абсолютно безкоштовно. До речі, при скачуванні ви можете помітити, що існує кілька різновидів даної програми. Однією з них можна користуватися відразу після скачування (тобто її не потрібно встановлювати заново). Ось сайт розробника, на якому доступний файл, - http://djvu-info.ru/.
2
Зверніть увагу на те, що в скачуваних програмах за замовчуванням стоїть, як правило, англійська мова. Якщо ви захочете змінити налаштування програми WinDjVu, відкрийте розділ View, потім перейдіть в меню Languages і виберіть зі списку потрібну мову. Налаштування набудуть чинності відразу після того, як ви перезапустіть програму. Коли ви знову відкриєте її, то інтерфейс буде відображатися вже на тій мові, який вам потрібен.
3
Якщо у вас немає часу завантажувати програму і встановлювати її на комп'ютер, ви можете переглянути необхідний фал відразу в інтернеті. Щоб зробити це, встановіть спеціальний модуль DjVu Browser Plugin. Він доступний для таких браузерів, як Internet Explorer, Mozilla Firefox і Opera. Крім того, на панелі інструментів є вельми корисна іконка, яка зображена у вигляді дискети. З її допомогою можна за лічені секунди зберегти потрібних документ формату DjVu.
Корисна порада
При необхідності можна самостійно створити файл такого формату. Для цього існує окрема програма, яка називається DjVu Solo. Крім неї, вам знадобляться зображення відсканованих сторінок. Щоб створити документ, зайдіть в меню програми File. Далі клікніть на графу Encode As DjVu. Потім ви повинні будете дати назву документу та вказати шлях його збереження.