Як розкрити файл iso.

Сьогодні ISO є найбільш поширеним форматом зберігання даних образів оптичних дисків. Завдяки простоті, робота з ним підтримується багатьма утилітами різного призначення. Тому розкрити файл ISO можна кількома способами і в різних операційних системах.
Вам знадобиться
  • - програма-емулятор оптичних дисків;
  • - архіватор WinRAR;
  • - додаток WinImage.
Інструкція
1
Використовуйте програми-емулятори приводів оптичних дисків для того, щоб отримувати доступ до вмісту ISO- файл ов в операційних системах сімейства Windows. Сьогодні існує досить велика кількість подібних утиліт. Багато з них мають версії, що поширюються безкоштовно. Досить популярні такі програми як Alcohol 120% і Daemon Tools. Встановіть відповідну програму-емулятор. Додайте віртуальний оптичний привід. Відкрийте потрібний ISO- файл і змонтуйте в створене пристрій.
2
Ознайомтеся з вмістом файл а ISO. Запустіть провідник Windows, відкрийте папку «Мій комп'ютер» або скористайтеся будь-яким файл овим менеджером. Перейдіть в кореневий каталог диска, відповідного віртуального оптичному приводу, доданому на першому кроці. Ви зможете переглядати файл и і запускати програми, що містяться в ISO-образі, а також скопіювати з нього всю доступну інформацію.
3
Скористайтеся програмою WinRAR для того, щоб розкрити файл ISO так, як ніби це архів. Запустивши WinRAR, клікніть по випадному списку, розташованому в панелі інструментів. Виберіть носій, на якому знаходиться файл ISO-образу. Використовуючи список, що займає центральну частину вікна програми, перейдіть в каталог з файл ом ISO. Виділіть її та натисніть Enter. Ви побачите вміст образу. Вийміть потрібні файл и, відзначивши їх в списку і натиснувши Alt + E або кнопку «Витягнути в» на панелі інструментів.
4
Застосуйте утиліти, спеціально призначені для роботи з файл ами образів. Однією з таких програм є WinImage. Вона поширюється через сайт winimage.com і має режим роботи, що допускає безкоштовне використання. Відкрийте ISO-образ в WinImage, вибравши пункт «Відкрити ...» в меню «Файл». Для вилучення даних використовуйте відповідну команду меню «Образ», контекстного меню або поєднання клавіш Ctrl + X.
5
В Unix-подібних системах змонтуйте ISO- файл в яку-небудь директорію. При необхідності створіть потрібний каталог (наприклад, за допомогою mkdir). Здійсніть монтування командою mount з опцією loop (опції вказуються після параметра -o). Наприклад: mount -o loop/home/tmp/myimage.iso/home/tmp/iso-directory
6
Перейдіть в каталог, куди було здійснено монтування. Використовуйте містяться там дані. Демонтувати образ можна командою umount.
Формат ISO є одним з найбільш популярних для створення точної копії диска. Відкрити файл в даному форматі можна, якщо створити образ диска або витягти інформацію з цього файлу, який, по суті, є архівом.
Інструкція
1
Для створення образу диска потрібно спеціальна програма-емулятор. Одними з найпопулярніших є такі програми, як Alcohol 120% Virtual CD, Daemon Tools і т.п. Розглянемо процес емуляції диска на прикладі останньої програми. Якщо вона у вас не встановлена, скачайте з офіційного сайту http://daemon-tools.cc і встановіть. Робота з іншими додатки аналогічна.
2
Після першого запуску програми система визначить новий дисковод. Він є віртуальним і призначений для емуляції образів дисків у форматі ISO. Щоб запустити віртуальний диск, клікаєте правою кнопкою миші по іконці програми в системному треї (у правому нижньому кутку екрану). Виберіть пункт «Віртуальні приводи», потім підведіть покажчик миші до створеного віртуального дисковода і в розкрився меню кликнете по пункту «Монтувати образ». У діалоговому вікні, знайдіть потрібний файл у форматі ISO. Виберіть його і натисніть кнопку «Відкрити».
3
Через кілька миттєвостей образ диска буде змонтований на віртуальний дисковод. Тепер ви його зможете відкрити точно так само, як і самий справжній диск у звичайному дисководі комп'ютера. Для цього зайдіть в «Мій комп'ютер» і клацніть два рази по віртуальному дисководу зі змонтованим чином. Після цього перед вами відкриється його вміст, або запуститься оболонка диска.
4
Інший спосіб розкриття файлу ISO - робота з ним, як з архівом. Для цього потрібно одна з програм-архіваторів, наприклад, WinRAR. Кликнете по файлу правою кнопкою миші, виберіть "Відкрити за допомогою» і вкажіть програму-архіватор. У вікні програми з'явиться вміст файлу-архіву ISO. Для більш зручної роботи з ним витягніть його з архіву в окрему папку.
5
Також за допомогою програми для запису дисків (наприклад, Ahead Nero, Small CD-Writer, Ashampoo Burning Studio та інше) можна записати образ ISO на звичайний CD або DVD. В результаті замість образу ви отримаєте звичайний диск, з яким можна працювати звичним способом.