Як вивести з одягу пляма від лаку. Як вивести лак для нігтів з одягу не використовуючи розчинник.

Роблячи манікюр, ви не застраховані від випадкової краплі лаку , яка зрадницьки падає на ваш одяг і залишає яскраве пляма. Якщо з вами трапилася така неприємність, не поспішайте засмучуватися: прибрати лак і надати речам первісний вигляд не складе особливих зусиль.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - вата;
  • - рушник або паперова серветка;
  • - господарське мило;
  • - вершкове масло ;
  • - спирт;
  • - скипидар;
  • - нашатирний спирт;
  • - ніж.
Інструкція
1
Плями від лаку можна вивести за допомогою ацетону, але перш ніж це робити, перевірте, чи витримає тканину вплив розчинника. Змочіть невеликий ватний тампон розчинником і потріть їм тканину з виворітного боку (робити це краще на шві). Якщо тканина через кілька хвилин не розповзлася і не змінила колір, то сміливо можете приступати до видалення плями.
2
Видалити пляма від лаку найлегше, якщо воно свіже. Покладіть тканину пляма м вниз на паперову серветку або рушник. Ватою, змоченою в ацетоні, промокніть пляма, трохи його розтираючи. Міняйте вату якнайчастіше. Коли лак зійде, виперіть річ в мильній і дуже гарячій воді. Замість ацетону можна використовувати скипидар або спирт.
3
Якщо пляма старе, то для його видалення є кілька способів. Намажте пляма вершковим маслом або господарським милом і залиште на 20-30 хвилин, після чого спробуйте отскоблить його за допомогою ножа. На що залишився лак нанесіть небагато скипидару, змішаного з нашатирним спиртом. Через 1-1,5, коли лак почне розчинятися, промийте забруднене місце сильним содовим розчином.
4
Якщо в будинку немає скипидару і нашатирного спирту, скористайтеся ацетоном або рідиною для зняття лаку . В невелике блюдечко налийте розчинник (краще, якщо він буде змішаний із спиртом в співвідношення 1: 2), опустіть туди забруднену частину одягу і почекайте 30-40 хвилин. Сполосніть тканину мильним розчином. Якщо все пляма прибрати не вдалося, повторіть процедуру з самого початку.
Зверніть увагу
При роботі з хімічними речовинами обов'язково відкривайте вікна і захищайте руки рукавичками.
Корисна порада
Якщо у вас не вийшло вивести пляму самостійно або делікатна тканина не пройшла перевірку на стійкість, скористайтеся послугами хімчісткі.Обработанние речі періть синтетичними миючими засобами при високому температурному режимі. Для прання білих речей додавайте відбілювач.