Як визначити глибину промерзання. Як дізнатися точку промерзання.

Глибину промерзання грунту необхідно будівельникам, щоб оптимально закладати фундаменти будівель. Від показників глибини промерзання буде залежати і глибина прокладки трубопроводів різного призначення. Питання це не нецікавий і приватному забудовнику, а також дачникові.
Вам знадобиться
  • - свердловина з обсадної трубкою;
  • - мерзлотомер Ратомський (МР);
  • - мерзлотомер Даніліна (МД).
Інструкція
1
Не пізніше, ніж за місяць до початку заморозків виберіть горизонтальну площадку на вас цікавить ділянці. На ній не повинно бути дерев і чагарників у радіусі двох середньостатистичних для вашого регіону глибин промерзання.
2
Буром, що має діаметр наконечника 37 мм, пробурити свердловину. Глибина свердловини повинна перевищувати передбачувану глибину промерзання не менше ніж на 30 см. Одночасно відбирайте проби грунту через кожні 10 см.
3
В отриману свердловину занурте обсадних труб. Наявні простору між стінками труби і грунтом засипте сухим піском і утрамбуйте. Рівень грунту у труби підійміть на 3-5 см, щоб відходила і не застоювалися дощова або тала вода.
4
Візьміть мерзлотомер Ратомський (МР) і заповніть його металеву трубку глинистим грунтом з свердловини. Грунт повинен бути зволожений до стану розкочування. Вставте наповнену трубку в обсадних труб. Зафіксуйте в журналі спостережень час установки МР.
5
Якщо ви використовуєте мерзлотомер Даніліна (МД), заповніть знаходиться в його комплекті гумову трубку дистильованою водою до країв. Заткніть кінці трубки капроновими пробками і так само негайно занурте в обсадних труб.
6
Послідовність проведення замірів по МР: - вийміть металеву трубку з глинистим грунтом; - проткніть грунт металевим дротом діаметром 2 мм до твердомерзлих стану і визначте глибину промерзання; - занесіть результати в журнал; - як якнайшвидше поверніть металеву трубку в обсадних труб.
7
Послідовність проведення замірів по МД: - вийміть гумову трубку з дистильованою водою; - промацуючи, визначте кінець крижаного стовпчика; - зафіксуйте кордон і занесіть результати в журнал; - негайно поверніть трубку назад.
Зверніть увагу
Заміри виробляєте через кожні 5 днів з початку промерзання грунту до повного її відтавання.
Корисна порада
Визначати глибину промерзання грунту на своїй ділянці кожному дачникові немає ніякої необхідності. Для всіх регіонів Росії складені карти, де в сантиметрах вказується глибина промерзання за підсумками багаторічних спостережень. Зайдіть в інтернет, і ви знайдете на карті свого регіону цифри, що передбачають найсуворіші зими.