Як вклеїти фон в акваріум.

Якщо задній фон великих акваріумів часто являє собою об'ємні декорації з поліуретану, то з маленькими все набагато простіше. Невелика ділянка підводного світу легко відтворити за допомогою рулонного декоративного фон а, який можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.
Вам знадобиться
  • - рулонний задній фон для акваріума;
  • - спеціальний безбарвний клей;
  • - пластиковий шпатель;
  • - гліцерин;
  • - силікон або герметик.
Інструкція
1
Задній фон можна наклеювати як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку аквариумного скла. Зазвичай він не має самоклеющейся основи. Якщо ви хочете помістити його з зовнішнього боку, вимийте скло будь-яким спеціальним засобом. Ретельно протріть.
2
Обріжте фон овую картинку до потрібного розміру. Придбайте спеціальний прозорий клей, наприклад, JBL Fixol. Він дозволяє якісно виконати роботу, не руйнуючи при цьому друкарську фарбу. З часом і при бажанні картинку можна легко замінити, злегка розігрів клей.
3
Пластиковим шпателем нанесіть клей на зовнішню поверхні заднього скла. Розподіліть рівним шаром. Наклейте і гарненько пропрасуйте спочатку один край картинки. Поступово просувайтеся до протилежного краю фон а. Розгладжуйте його і виганяйте бульбашки повітря і надлишки клею все тим же пластиковим шпателем. Весь процес добре контролюється із зворотного боку скла. Особливу увагу зверніть на краю картинки, оскільки саме вони відклеюються в першу чергу. Надлишки клею ретельно видаліть.
4
Якщо ви не змогли придбати клей, приклейте фон за допомогою гліцерину або будь-якого мінерального масла. Порядок виконання робіт такий же, як і в першому випадку.
5
Закріпити фон на зовнішній поверхні скла можна, просто приклеївши його скотчем. Слід, однак, врахувати, що в проміжок між склом і фон овой плівкою може потрапляти вода, і щільність прилягання останньої в різних місцях буде неоднакова. Візуальне сприйняття картинки при цьому буде спотворюватися.
6
Для установки з внутрішньої сторони акваріума випускається спеціальний, покритий захисною плівкою фон . Він виглядає набагато ефектніше звичайного і довго не втрачає своєї яскравості фарб. Для приклеювання використовують герметик або силікон, який наносять по периметру скла.