Як самому зробити вітряної генератор. зробити вітрової генератор.

Невеликий вітрової генератор здатний забезпечувати енергією споживач потужністю до одного вата. Цього цілком достатньо для висвітлення туристичної намети. Основою для такого генератор а послужить моторчик від старої дитячої іграшки.
Інструкція
1
Візьміть дерев'яну рейку шириною близько 5 сантиметрів, довжиною порядку метра і товщиною приблизно в 2 сантиметри. До одного з її кінців прибийте пластмасову баночку такого діаметру, щоб моторчик входив в неї туго. Попередньо зніміть з неї кришку. Дно баночки при цьому повинна бути звернена до рейки. Оскільки молоток всередину неї не увійде, для передачі зусилля від неї до цвяха використовуйте сталевий стрижень. Якщо його намагнітити, він утримає головку цвяха на себе.
2
Збоку біля дна баночки просвердлите два отвори для виведення проводів. Припаяйте дроти до висновків двигуна, вставте їх в баночку, просмикніть в отвори і виведіть назовні. Сам двигун вставте в баночку таким чином, щоб його вал був направлений на вас. Просвердлите в кришці отвір для вала, після чого встановіть її на місце.
3
На вал двигуна туго надіньте металеву втулку. Із зовнішнього боку вона повинна мати насічки. Крильчатку візьміть від іграшкового вертольота, що запускається за допомогою шнурка. Зробіть в її центрі із зворотного боку глухе отвір діаметром трохи менше зовнішнього діаметра втулки, а потім надіньте на останню.
4
На звороті рейки прямо за моторчиком прикріпіть флюгер. Він буде автоматично орієнтувати генератор за вітром. Протилежний кінець рейки постачите перпендикулярної пластиною, яку, в свою чергу, приклейте до гімнастичному диску, половини якого можуть обертатися незалежно один від одного. Іншу половину диска приклейте до пластини розмірами порядку 0,5х0,5 м. Штучно утяжелить її.
5
Зробіть стопор, який не дозволятиме шнуру намотуватися на рейку при обертанні флюгера. Для цього до краю диска приклейте невеликий брусок, а на підставі розмістіть ще один, який в певному положенні зачіпатиме перший.
6
Проводи від двигуна проведіть в палатку. Підключіть їх до лампочки розжарювання на напругу в декілька вольт. Через випрямляч з хорошим фільтром можна живити і приймач. А ось мобільний телефон, цифровий фотоапарат та інші сучасні електронні прилади до такого генератор у підключати не можна - безперервно змінюється напруга для них згубно.
Зверніть увагу
Не намагайтеся зупинити крильчатку вручну.
В Європі вітро генератори широко використовуються як альтернативне джерело енергопостачання. Зростає інтерес до генераторів і у російських споживачів - пропорційно збільшенню тарифів на електроенергії. Побудувати генератор - найпростішу модель - можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - сталеві або алюмінієві металеві бочки;
  • - металева труба;
  • - киянка;
  • - болгарка;
  • - диски по металу;
  • - велосипедна ланцюг;
  • - вело- або мотогенератор.
Інструкція
1
Виготовте лопаті генератора з полегшеної металевої бочки. Можна використовувати сталеві або алюмінієві ємності, які характеризуються високою жорсткістю і доступні за ціною. Вибирайте обсяг бочки залежно від необхідної потужності вітрогенератора, так як вона зростає пропорційно висоті і діаметру ємності. Оптимальний варіант - столітрові ємності.
2
Виготовте вітряне колесо. Для цього перенесіть на метал контури лопатей вітрогенератора, зробіть з боків бочки прорізи, потім відігніть кромки складових вітроколеса на потрібний кут. Ображати по краях болгаркою. Мінімальна кількість лопатей в саморобному генераторі - дві, але може бути й більше.
3
Виготовте зі шматка труби вертикальну вісь генератора і закріпіть на ній вітряне колесо. Конструкція вітрогенератора з вертикальною віссю простіше інших, але на ефективності роботи устаткування це ніяк не відбивається. З'єднайте деталі зварювальним швом.
4
Встановіть компактний вітрогенератор на раніше визначеному для нього місці таким чином, щоб опора, на якій закріплені лопаті, була стійка до опору вітру. Отримати електроенергію з колеса можна і без зварювання, використовуючи для її передачі велосипедну ланцюг, гумовий ролик, ремінь. В якості електричного генератора може використовуватися вело- або мотогенератор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pHfa7rRQKh4
Зверніть увагу
Перш ніж побудувати генератор, зробіть його макет з пластику або будь-якого іншого відповідного матеріалу. Перевірте працездатність конструкції і лише після успішного її випробування приступайте до виготовлення стаціонарного вітрогенератора.
Корисна порада
Компактний вітрогенератор може мати розширений функціонал, зокрема, використовуватися для зарядки акумулятора, вентиляції приміщення, підігріву води та сушки деревини в місцях, де центральне електропостачання з об'єктивних причин неможливо.