Як обміняти товар. Як обміняти товар на інший.

Звичайно ж, краще при покупці товара , особливо дорогого, бути далекоглядним і уважним. Але якщо вже ви потрапили в ситуацію, коли необхідно обміняти товар, ви маєте на це повне право. За законом споживач може протягом 14 днів обміняти товар (непродовольчий) на аналогічний, якщо куплений товар не підійшов за габаритами, формою, фасоном, кольором, розміром або з іншої причини, по якій товар не може бути використаний за призначенням. Пам'ятайте, що обміну підлягає товар, який не використовувався зберіг свій товарний вигляд, споживчі властивості, ярлики, пломби. Для обміну такого товара є кілька нехитрих правил.
Інструкція
1
Пред'явіть чек або інший документ, який може служити підтвердженням покупки даного товара саме в цьому магазині. Покажіть продавцеві товар і поясніть, що товар вами не використовувався за призначенням, його товарний вигляд не змінився, на ньому зберігся ярлик.
2
Поясніть продавцеві причину, чому товар не підійшов і скажіть, що хочете обміняти товар на аналогічний, або отримати інший товар з доплатою різниці в цене.Еслі бажаний товар на даний момент відсутній у продажу, то продавець зобов'язаний повідомити покупця при першому надходженні такого товара у продаж.
3
Також ви можете отримати гроші за повернений товар в повному обсязі, якщо в магазині не знайдеться відповідної заміни, або ви просто вирішили повернути деньгі.Продавцу дається 7 днів на задоволення прохання покупця. За порушення цього терміну продавець повинен сплачувати покупцеві неустойку в розмірі 1% від ціни товара , котораядействовала на день реалізації. Покупець не може обміняти товар в тому випадку, коли продавцем є фізичної особа, яка здійснює разову реалізацію на ринку або реалізацію в рамках ремісничої діяльності. Також не підлягають обміну харчові продукти належної якості. Враховуйте всі ці правила при покупці товарів.