Як включити акселерометр. аналоговий акселерометр вихід.

Напівпровідникові акселерометри знаходять застосування в пристроях, де потрібна визначати прискорення відразу по трьох координатах. Такі прилади можуть передавати інформацію про результат вимірювання в аналоговому або цифровому вигляді.
Інструкція
1
Прочитайте маркування на акселерометрі. Введіть її в пошукову систему. Якщо позначення складається з декількох рядків, перевірте їх все окремо, оскільки не завжди зрозуміло, в який з рядків зазначений тип приладу.
2
Завантаживши PDF-файл з описом акселерометра, знайдіть в ньому дані про його напруга живлення, а також розташуванні висновків, призначених для для подачі цієї напруги, з'єднання з загальним проводом і зняття результатів вимірювання. У аналогового акселерометра три виходи: X, Y, Z (по числу координат), а у цифрового - два: SCL (тактові імпульси) і SDA (дані).
3
Якщо розташувати акселерометр таким чином, щоб його кришка виявилася спрямованою вгору, а перший висновок знаходився зліва і ближче до спостерігача, то вісь X у більшості приладів буде направлена вправо, вісь Y - від спостерігача, а вісь Z - вгору. Врахуйте це при виборі розташування у вашій конструкції корпуса самого акселерометра. При неможливості розмістити його потрібним чином поміняйте у аналогового приладу місцями виходи, щоб порядок їх підключення відповідав бажаного, а в разі використання цифрового приладу - внесіть зміни в програму підключеного до нього мікроконтролера.
4
Ніжки мікросхеми, відповідні загального проведення і шині харчування, приєднаєте до відповідних ланцюгах конструкції. Між ними підключіть, дотримуючись полярності, оксидний конденсатор ємністю близько 100 микрофарад. Його зашунтірует керамічним ємністю в кілька десятків або сотень пикофарад. Саме харчування поки не подавайте.
5
Між кожним з виходів аналогового акселерометра і загальним проводом включите по керамічному або паперовому конденсатору ємністю від 100 пикофарад до 0,5 мікрофарад, залежно від того, яку ви бажаєте внести штучну інерційність. Шунтировать подібним чином виходи цифрового акселерометра можна. Аналогові виходи підключіть до висновків мікроконтролера, відповідним аналого-цифрових перетворювачів, а цифрові - до ніжок, здатним оперативно переключатися з режиму входу в режим виходу і навпаки.
6
Щоб мікроконтролер зміг сприймати сигнали з аналогового приладу, складіть програму з урахуванням того факту, що нульового прискоренню по кожній з осей відповідає половина напруги живлення, і при позитивному прискоренні це напруга збільшується майже до живлячої, а при негативному - падає майже до нуля. Для забезпечення ж взаємодії з цифровим акселерометром програмно реалізуйте обмін даними з ним по протоколу I2C.
7
При бажанні аналоговий акселерометр можна використовувати і без мікроконтролера, в складі конструкції, де обробка даних здійснюється виключно за допомогою операційних підсилювачів. В цьому випадку зручно живити всі такі підсилювачі Двуполярность напругою, і лише акселерометр - однополярним. Відразу після нього помістіть каскади, що перетворюють вихідні напруги в двополярності, і налаштуйте їх так, щоб нульового прискоренню відповідало нульове напруга.