Як відновити організм після антибіотиків. Як виводити антибіотики з організму.

Антибіотики негативно впливають на весь організм в цілому, але найбільш сильно страждає шлунково-кишковий тракт і імунна система. Тривалість реабілітації безпосередньо залежить від тривалості і інтенсивності антибактеріальної терапії.
Інструкція
1
Приймайте лактобактерії під час курсу лікування. Випивайте їх через 2-3 години, після прийому антибіотика. Якщо ви вже пройшли курс терапії, пийте лактобактерії три рази на день до або після їжі (це зазначено в анотації). Таким чином ви відновите мікрофлору кишечника і імунну систему.
2
Відвідайте імунолога і проконсультуйтеся з приводу корекції імунітету. Лікар призначить вам ряд аналізів, після цього стане ясно, чи потрібно вам пити імуномодулятори чи ні. Якщо ви проходили звичайний курс антибактеріальної терапії (3-7 днів), вам буде досить просто позбутися від дисбактеріозу і пропити вітамінний комплекс. Прийом спеціальних препаратів в цьому випадку необов'язковий.
3
Зазвичай після прийому сильнодіючих препаратів пропадає апетит. Але є все одно потрібно! В іншому випадку організм ослабне, і ви будете погано себе почувати. Пийте м'ясні або овочеві бульйони, якщо у вас немає ні найменшого бажання поїсти чогось більш суттєвого. Поступово починайте вживати легкі страви, приготовлені на пару. Відмовтеся від шкідливих продуктів, багатих різними добавками, поки робота шлунково-кишкового тракту повністю не відновиться.
4
Приймайте травні кошти, якщо вас мучить важкість у животі після прийому їжі («Мезим», «Фестал», «Панкреатин»). При болях у печінці приймайте «Аллохол», «Карсил», «Ессенціале» - ці препарати не завдають шкоди здоров'ю, тому консультація з лікарем бажана, але необов'язкова.
5
Щодня здійснюйте прогулянку на свіжому повітрі, щоб організм насичувався киснем. Але не рекомендується після прийому антибіотиків перебувати під прямими сонячними променями - на шкірі може з'явитися підвищена пігментація. Поступово ви почнете відчувати себе значно краще і бадьоріше.
Сучасні методи лікування деяких хвороб припускають призначення пацієнту тривалого курсу антибіотикотерапії. Це може привести до негативних наслідків, адже після такого лікування часто людині потрібні спеціальні препарати для відновлення.
Інструкція
1
Найбільш поширеним ускладненням після тривалого курсу антибіотиків або застосування великих доз ліки є дисбактеріоз. Це порушення балансу мікрофлори кишечника, при якому патогенні мікроорганізми розмножуються дуже швидко, пригнічуючи ріст нормальних і корисних бактерій.
2
При своєчасному призначенні правильного лікування даного ускладнення можна досить швидко відновити кишкову мікрофлору. Для цього необхідно використовувати комплексний підхід, який і забезпечить якість результату.
3
В першу чергу, для усунення токсичних продуктів, які утворилися в результаті дії патогенних бактерій, пацієнту необхідно почати прийом сорбентів. Це може бути активоване вугілля, «Полісорб», «Полифепан». Частинки цих речовин адсорбируют шкідливі речовини, сприяючи виведенню їх з організму.
4
Так як зростання нормальної мікрофлори пригнічений, варто придбати препарати, що містять лакто-і біфідобактерії. Такі лікарські речовини називаються пребиотиками. Вони є джерелами живих бактерій.
5
Щоб не витрачати велику кількість грошей, забезпечити зручність застосування, варто вибрати препарат, який поєднує в собі ентеросорбент і пребиотик. Кращим варіантом стане «Лактофільтрум», який містить лігнін і лактулозу. Саме ці компоненти мають адсорбуючі властивості і сприяють відновленню нормальної флори кишечника. Ефективний курс лікування становить всього 3-4 тижні.
6
Тривалий прийом антибіотиків може привести до зниження захисної функції імунітету. Щоб відновитися, необхідно почати курс прийому препаратів містять ехінацею або лимонник, розчини можна придбати в будь-якій аптеці. Не варто забувати і про аскорбінову кислоту, звичайно, цитрусові і багато овочі містять її у великій кількості, проте можна придбати жувальні таблетки «Асвітол», які дуже зручно застосовувати, упаковка легко поміщається в будь-якій сумочці.
7
Так як антибіотики негативно впливають на функцію печінки, варто запастися гепатопротекторами. Це препарати, які сприяють відновленню печінкових клітин, нормалізації їх функції. Прикладами препаратів можуть служити «Ессенціале форте», «ЛИВ - 52», «Аллохол». Вітаміни групи В і Е також використовуються для підтримки функції печінки після антибіотикотерапії.